Українки перемогою завершили відбір на Євробаскет-2023, але не вийшли у фінальний турнір

3 хвилини
9,5 т.

Жіноча збірна України з баскетболу перемогою над командою Литви завершила груповий етап відбору на Євробаскет-2023. Номінально домашній матч у Ризі 12 лютого завершився з рахунком 71:65.

"Жовто-сині" фінішували другим у квартеті B.

Після матчів інших збірних стало зрозуміло, що цього замало для виходу у фінальну частину. Україна не змогла посісти одне з чотирьох місць серед найкращих других команд.

Матч розпочався у швидкому темпі, де обидві команди намагалися мінімально розігрувати м'яч. У нас традиційно ініціативу на себе брала Аліна Ягупова, проте їй не вдавалося демонструвати точність під час кидків. Литовки також багато промахувалися, через що до середини чверті рахунок був лише 9:5 на нашу користь.

Щільний захист наших гравців змушував опоненток постійно помилятися і за 6 хвилин назбиралося вже 7 втрат. Литовський наставник узяв тайм-аут, але принципово це ні на що не вплинуло. "Жовто-сині" впевнено набирали очки, виграючи по ходу 19:5. Після цього Україна розслабилася і за 2 хвилини, що залишилися, пропустили ривок 2:7.

Неприємності нашої команди продовжились і після перерви. Литва підняла швидкість, вигравши перші три хвилини другої чверті з рахунком 12:2. Українські баскетболістки нічого не могли протиставити суперницям, втрачаючи м'яч в атаці та пропускаючи в обороні. Збірна Литви домінувала на всіх ділянках майданчика, просто зім'явши "жовто-синіх".

Особливо без помічних українок виглядали під своїм щитом, щоразу віддаючи підбирання. Під завісу половини "троячки" Дубнюк та Мазниченко змогли скоротити розрив до -2.

У третій чверті Україна спробувала повернути собі втрачену перевагу. Мазниченко та Балабан за 5 хвилин змогли вивести збірну вперед. Після цього на майданчику розпочалася гойдалка, де жодна зі збірних не могла піти у відрив.

Литовки знову почали помилятися, змусивши свого головного тренера взяти хвилинну перерву. Це ситуацію не виправило. Навпаки, наші дівчата продовжили тиснути, наче кидали триочкові кидки, і за 2 хвилини до кінця відрізка вигравали 62:50.

Заключна чверть стала справжньою боротьбою нервів. Україні, якій потрібно було перемагати з перевагою +6, усіма силами намагалася утримати потрібний розрив. Литовський захист не дозволяв атакувати з-під кільця, змушуючи українських гравців на дальні кидки. Четверту 10-хвилинку Україна програла 8:15, але здобула необхідний результат.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 5-му турі відбору на Євробаскет-2023 наші дівчата впевнено обіграли команду Фінляндії (74:59).

У 4-му турі в листопаді минулого року "синьо-жовті" поступилися команді Франції. Поєдинок у Роанні завершився з рахунком 109:88.

У 3-му турі Україна поступилася Литві 62:81.

У 2-му турі українки були сильнішими за фінську команду. Матч у Гельсінкі на Urhea Hall завершився із рахунком 71:77.

11 листопада 2021 року у 1-му турі жіноча збірна України сенсаційно розгромила дворазового чемпіона Європи (Францію) 90:71.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!