Україна розгромила дворазового чемпіона Європи у відборі жіночого ЧЄ-2023 з баскетболу. Фото та відео

5 хвилин
48,7 т.
Україна створила сенсацію у відборі Євробаскету-2023

Жіноча збірна України з баскетболу сенсаційно обіграла команду Франції у першому турі відбору на чемпіонат Європи-2023. Матч на паркеті столичного Палацу спорту проти дворазових чемпіонок континенту завершився з рахунком 90:71 на нашу користь.

Олеся Малашенко.
Збірна України святкує перемогу.
Тренер українок Срджан Радулович.
Аліна Ягупова

Українки грали у командний баскетбол, розрізаючи оборону суперниць ефектними пасами. Аліна Ягупова триочковим зробила рахунок 8:3. Француженки зробили акцент на атаки з-під кільця, де періодично загравали Мієм.

Україна – Франція

За рахунку 18:11 Ягупова знову продемонструвала своє ідеальне бачення паркету, перехопивши, а потім віддавши "сліпий" пас на Малашенко. Французький наставник був змушений брати тайм-аут.

Гості змогли організувати високий пресинг, який дав свої результати. Точні швидкі кидки зменшили розрив до 2 пунктів 23:21.

Вже наставнику збірної України довелося брати тайм-аут, і це відіграло свою роль. У другій чверті наші співвітчизниці продемонстрували чудовий швидкий баскетбол, щоразу набираючи очки з периметра.

Ключовим став ривок українських дівчат 9:2, який вони організували за 3 хвилини до великої перерви.

Друга половина розпочалася зі спорту 6:0 від України. Наші баскетболістки демонстрували феноменальну точність триочкових (66,6%), буквально розстрілюючи кільце опоненток.

Дворазові чемпіонки Європи спробували переламати перебіг зустрічі та змогли трохи виправити ситуацію, але на четверту чверть пішли за рахунку о 71:55 на нашу користь.

Четверта 10-хвилинка стала справжньою боротьбою нервів. Франція влаштувала грандіозний тиск, намагаючись вирвати перемогу. Відчувалася розкутість у грі титулованих гостей.

Україна насилу стримувала натиск, змушуючи Радуловича за 7 хвилин до кінця взяти тайм-аут. Ця перерва пішла явно на користь нашим спортсменкам.

Ці хвилини Аліна Ягупова показала, чому її називають лідером збірної України. 29-річна гравчиня "Фенербахче" взяла ініціативу до своїх рук і за 4 хвилини до кінця довела перевагу до 20 очок – 85:65.

Свій наступний поєдинок підопічні Срджана Радуловича проведуть 14 листопада у гостях проти Фінляндії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у лютому українки у заключному матчі відбору на чемпіонат Європи-2021 обіграли команду Фінляндії, фінішували на 2-му рядку у групі G, але не змогли пробитися до фінальної частини Євробаскету.