Українки здобули впевнену перемогу у відборі на Євробаскет-2023

3 хвилини
3,7 т.
Україна Фінляндія

Жіноча збірна України з баскетболу у 5-му турі відбору на Євробаскет-2023 впевнено обіграла команду Фінляндії та збільшила свої шанси потрапити до фінальної частини. Матч у Ризі 9 лютого завершився з рахунком 74:59.

Із перших хвилин почалася не дуже результативна в'язка гра з великою кількістю порушень правил. До середини чверті рахунок був 8:8. В українок традиційно солювала Ягупова, намагаючись атакувати як через периметр, так і після сольних проходів.

Наші баскетболісти насилу розбивали щільну оборону суперниць, вимушено кидаючи зі складних положень. Також не найкраща ситуація була із втратами. За перші 10 хвилин "синьо-жовті" зробили їх чотири. Особливо неприємним став пропущений триочковий майже із сиреною.

Друга чверть почалася з ривка від Ягупової та Мазниченко. Дії баскетболісток збірної України змусили фінського наставника взяти тайм-аут. Проте Фінляндія не дозволила Україні відірватися.

До середини чверті гості зрівняли рахунок, але два поспіль швидкі прориви знову відновили гандикап. Кінцівка першої половини пройшла за переваги синьо-жовтої команди. На велику перерву пішли за переможного рахунку 46:36.

У другій половині українки домінували на паркеті, лише збільшуючи свою перевагу. У підопічних Срджана Радуловича почався агресивний самовідданий баскетбол в обороні з грамотним переходом у швидкий напад.

Солювали Ягупова та Мазниченко, просто розриваючи опоненток. Баскетболістки із Фінляндії нічого не могли вдіяти у трисекундній зоні наших гравчинь, вимушено та неточно кидаючи "бомби" через триочкову дугу. Чверть закінчилася на нашу користь із рахунком 21:10 та загальними цифрами на табло 67:46.

Четвертий відрізок зустрічі не продемонстрував особливої результативності. За половину чверті команди зусиллями Аліни Ягупової змогли на двох набрати лише 2 очки. Суомі свої перші очки набрали за 4:50 до кінця гри.

Останні хвилини впевненіше провела Фінляндія, яка спромоглася уникнути розгрому.

Свій завершальний матч у відборі на Євробаскет-2023 збірна України проведе 12 лютого у Ризі проти Литви.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 4-му турі в листопаді минулого року "синьо-жовті" поступилися команді Франції. Поєдинок у Роанні завершився з рахунком 109:88.

У 3-му турі Україна поступилася Литві 62:81.

Україна провела непростий матч у Гельсінкі

У 2-му турі українки були сильнішими за фінську команду. Матч у Гельсінкі на Urhea Hall завершився із рахунком 71:77.

11 листопада 2021 року в 1-му турі жіноча збірна України сенсаційно розгромила дворазового чемпіона Європи (Францію) 90:71.