Українки здобули другу перемогу у відборі на Євробаскет-2023

4 хвилини
25,0 т.
Україна провела непростий матч у Гельсінкі

Жіноча збірна України з баскетболу у другому турі відбору на чемпіонат Європи-2023 обіграла команду Фінляндії. Матч у Гельсінкі на "Urhea Hall" завершився з рахунком 71:77.

Українки взяли швидкий темп, граючи в пас і не затримуючись жодної секунди з м'ячем. Наші дівчата впевнено вели матч, швидко виходили із захисту у напад і точно атакували.

Фінки зробили акцент на атаках з-під кільця, намагаючись заграти свою легіонерку.

До середини чверті рахунок був 14:4 на нашу користь. Наставнику суомі довелося терміново брати хвилинну перерву, щоб якось збити ритм збірної України.

Традиційно в нас на паркеті блищала Ягупова, яка не гребувала виконувати наддалекі кидки. За 2 хвилини до перерви за рахунку 8:20 у "жовто-синіх" трохи збився приціл. Вони скотилися до непідготовлених триочкових, і Радулович взяв тайм-аут, під час якого просив своїх підопічних не сумбурити в нападі.

У другій чверті результативність України впала. Ми, як і раніше, володіли ініціативою і відмінно грали на підбираннях, але в завершальній фазі ніяк не могли вразити кільце.

За 3 хвилини баскетболістки з України змогли набрати лише 3 очки після дуже далекого кидка Ягупової. Натомість Фінляндія відчула кидок, набравши 8 пунктів.

Нашим співвітчизницям повністю перекрили кисень у трисекундній зоні, але Україна знайшла вихід за допомогою атак через дугу. Два "трюльники" і швидкий відрив Ягупової за рахунку 25:34 знову змусили наставника господарів виправити ситуацію за допомогою таймауту.

Це допомогло Фінляндії лише зберегти розрив – на велику перерву команди пішли за рахунку 31:40 на користь України.

Друга половина почалася не на нашу користь. Активні господині щоразу набирали очки, поступово скорочуючи розрив.

До середини 10-хвилинки рахунок став рівним 46:46. Після цього на паркеті пішла в'язка гра, з великою кількістю порушень та неточностей з боку обох збірних.

Заключна чверть стартувала за рахунку 53:59 на нашу користь і стала справжньою грою нервів. Незважаючи на позитивну різницю в рахунку, абсолютної переваги гостей не було.

Українська збірна періодично провалювалася у трисекундній зоні, залишаючи інтригу в матчі. Щільний захист збірної Фінляндії змушував українок здійснювати далекі непідготовлені та безрезультатні кидки. За 5 хвилин Україна набрала всього 2 очки, у той час як суперниці забили 11.

За 80 секунд розрив становив лише 4 пункти, але триочковий Ягупової зняв усі питання про переможця.

Свій наступний поєдинок підопічні Срджана Радуловича проведуть 24 листопада 2022 року в гостях проти Литви.

Нагадаємо, що в четвер, 11 листопада, українки з рахунком 90:71 сенсаційно обіграли команду Франції в першому турі відбору Євробаскет-2023.