Українки вперше програли у кваліфікації Євробаскету-2023

3,8 т.

Жіноча збірна України поступилась Литві 62:81 у виїзному матчі відбору на Євробаскет-2023.

Наші дівчата важко почали матч, влучивши лише 3 з 13 триочкових кидків, плюс одразу 10 разів сфоливши, що відобразилось на рахунку – 17:23 на користь Литви при тому, що суперниці вели +13.

Ще наприкінці першої чверті українки стабілізували свою гру, чому посприяв вихід Христини Філевич, яка одразу набрала 5 очок і зробила перехват під відкритий кидок Дубнюк. Другу чверть наші баскетболістки провели в ролі наздоганяючих, але не відпускали далеко литовок, а базер Аліни Ягупової із сиреною дозволив піти на велику перерву при +5.

Триочковий Філевич на старті третьої чверті дозволив Україні повести +8, але литовки доволі швидко зрівняли рахунок, а далі за рахунок активного й агресивного пресингу та не надто вдалої гри нашої команди в захисті Литва виграли третю чверть 29:10. +14 для Литви перед останньою десятихвилинкою.

У самовіддачі та бажанні в останній чверті (як і в усьому матчі) нашим дівчатам нічим дорікнути, але запобігти поразці їм не вдалось.

Найрезультативнішою в нашому складі стала Аліна Ягупова, яка перед матчем майже три тижні навіть не тренувалась в клубі через пошкодження, але відіграла проти Литви 36 хвилин, за які набрала 18 очок, додавши 7 передач та 4 перехоплення. 15 очок на рахунку Ольги Мазніченко, 12 балів набрала Христина Філевич.

Україна вперше поступились у відборі Євробаскету-2023, і вже в неділю, 27 листопада, підопічні Срджана Радуловича проведуть ще одну гру відбору на Євробаскет-2023 – на виїзді проти Франції.

Євробаскет-2023. Жінки. Кваліфікація

Група В. Вільнюс, Литва

Литва — Україна 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10)

Україна: Філевич 12, Ягупова 18 + 7 передач + 4 перехоплення, Юркевічус 7 + 10 підбирань, Мазніченко 15 + 5 підбирань, Шматова 0 – старт; Уро-Ніле 8, Дубнюк 2, Рульова 0, Балабан 0, Дацко 0, Гаврильчик 0, Горобець 0.