"Динамо" виграло Кубок України з історичним досягненням Луческу

5 хвилин
29,7 т.
Динамо Зоря

Київське "Динамо" у фіналі 30-го Кубку України перемогло луганську "Зорю" і в 13-й раз оформило золотий дубль (раніше кияни завоювали чемпіонство), а також вдруге у своїй історії зробило требл (плюс перемога в Суперкубку).

Наставник "Динамо" Мірча Луческу увійшов в історію України. Він став першим фахівцем, який завоював Кубок країни як тренер "Шахтаря" і "Динамо".

"Динамо" виграло Кубок

Поєдинок на міському стадіоні Тернополя ім. Романа Шухевича завершився в додатковий час із рахунком 1:0.

Команди з перших хвилин почали демонструвати силовий футбол, із великою кількістю єдиноборств і деякі з них закінчувалися жорсткими стиками.

На 8-й хвилині Віталій Миколенко отримав серйозне пошкодження руки, і кілька хвилин намагався отямитися, ридаючи від болю. Лівий захисник киян так і не зміг відновитися, і його замінили на Караваєва.

Момент травми Миколенка
Віталій Миколенко зі сльозами покинув поле

"Зоря" з перших секунд позначала свою гру першим номером, пресингуючи столичних футболістів на їхній половині поля.

Олександр Караваєв вийшов на вимушену заміну

Господарі намагалися поступово відсунути гру ближче до штрафного суперника, але особливих загроз воротам Василя не створювали.

Зоря пресингувала

Набагато гостріше виглядали гравці "Зорі", не дозволяючи динамівцям привільно почуватися навіть біля своїх воріт. Матч неодноразово переривався через часті порушення правил із боку обох команд.

Денис Попов часто долучався до атак

"Динамо" намагалося шукати варіанти iз забiганням в атаку Родрігеса або Буяльського, але компактне розташування футболістів "Зорі" не давало ніякого вільного простору. У луганців не було розривів між лініями в захисті й півзахисті.

У разі будь-якої загрози "Зоря" дуже швидко двома лініями відходила у захист, витісняючи київських гравців назад, до центрального кола.

"Зоря" кілька разів небезпечно атакувала

Ближче до середини тайму гра стала гострішою, а м'яч менше був у центрі поля. На 38-й хвилині Бесєдін виконав удар, який став небезпечним у "Динамо" в поєдинку. Василь зміг врятувати ворота від імовірного гола.

Друга половина почалася з неймовірного моменту у Шапаренка. Микола здійснив сольний ривок, але його удар прийняла на себе поперечина. Було помітно, що в перерві Луческу знайшов потрібні слова для своїх гравців, і київська команда заграла помітно швидше.

Ілля Забарний

На 62-й хвилині Бесєдін отримав ще кращий шанс забити гол, але після прострілу Циганкова не зміг з 11 метрів влучити в рамку.

До кінця основного часу глядачі голів так і не побачили, незважаючи на те, що ближче до забитого м'яча були "біло-сині".

Останні секунди пройшли в обопільних атаках, але на результаті це не позначилося.

Розв'язка настала в першому екстратаймі. На 99-й хвилині Родрігес утік від захисника, зробив простріл у центр воротарського, м'яч проскочив до Циганкова, який виявився абсолютно один на відстані 5 метрів від воріт.

Через 6 хвилин Жуніньо збив Буяльського у своїй штрафній, і Юрій Іванов поставив пенальті, який Циганков не зміг забити. Василь вгадав напрямок і відбив удар Віктора.

"Динамо" – "Зоря" – 1:0

Гол: Циганков (98)

На 105 + 2 хвилині Циганков не реалізував пенальті (воротар)

"Динамо": Бойко – Миколенко (Караваєв, 11), Забарний, Попов, Кендзера – Сидорчук – Шапаренко, Буяльський (Гармаш, 114), Родрігес (Де Пена, 118), Циганков – Бесєдін.

Запасні: Бущан, Лєднєв, Сідклей, Тимчик, Ванат, Сирота.

"Зоря": Василь – Жуніньо, Вернидуб, Іванисеня, Фаворов – Назарин (Сайядманеш, 63) – Кочергін, Хомченовський – Юрченко (Цвек, 118) – Громов (Шахаб, 90 + 4), Кабаєв (Гладкий, 82).

Запасні: Шевченко, Руфат, Луньов, Абу Ханна, Циганікс.

Попередження: Шапаренко (35), Кендзьора (67), Сидорчук (90 + 3) – Вернидуб (14), Юрченко (52), Кочергін (76), Сайядманеш (90 + 3), Жуніньо (90 + 4), Іванисеня ( 111)

Як повідомляв OBOZREVATEL, у півфіналі "Динамо" обіграло "Агробізнес" (3:0) з міста Волочиськ Хмельницької області, а "Зоря" в серії пенальті перемогла "Олександрію".