Збірна України в овертаймі програла Ісландії у кваліфікації чемпіонату світу з баскетболу 2023

3 хвилини
9,9 т.
Україна Ісландія

Чоловіча збірна України з баскетболу програла команді Ісландії у другому турі другого етапу кваліфікації до чемпіонату світу 2023 року. Підопічні Айнарса Багатскіса в Габнарфйордурі поступилися з рахунком 91:88.

Обидві команди розпочали поєдинок у швидкому темпі. Ісландці не соромилися атакувати через трисекундну зону, яку захищав Лень. Однак у захисті у господарів був прохідний двір і саме баскетболіст НБА став автором ривку 13:3, після якого ісландський наставник уже на 4-й хвилині змушений був брати тайм-аут. Це слабко допомогло збірній Ісландії. Українці поступово перехоплювали ініціативу. Щільна гра в захисті почала приносити свої плоди і до середини чверті розрив склав уже 10 пунктів (7:17). Наприкінці чверті ісландці заграли агресивніше, почали працювати на чужому щиті, вигравши 7 очок за три хвилини – 14:19.

У другій десятихвилинці перші три хвилини команди демонстрували відсутність захисту, набираючи очки у швидких проривах. Починаючи з 5-ї хвилини ісландські баскетболісти, грамотно розігруючи двійки в нападі, стали поступово скорочувати відставання. 7 втрат спричинили рахунок 26:29. Денис Лукашов відзначився першим триочковим, а у господарів соло Елвар Фрідрікссон.

Також потужно виглядав центровий остров'ян - Трюггві Хлінасон. За рахунку 30:32 Айнарс Багатскіс взяв хвилинну перерву. У "жовто-синіх" відчувалася незіграність у діях, але завдяки підборам на чужому щиті рахунок був позитивним. На велику перерву команди пішли за рахунку 36:41.

Друга половина розпочалася з атак баскетболістів збірної Ісландії. Втрати від Михайлюка розслаблена гра українців у захисті давала супернику великий простір для маневру. Переломний момент стався у середині 10-хвилинки. Довгий час рахунок був 42:46, Україна могла багато разів вийти вперед, але знову допустила дві втрати, а у відповідь отримала триочковий, який скоротив рахунок до мінімуму. Відчувши кураж ісландці перехопили м'яч у центрі поля та забили ще один "трюльник". Ривок збірної Ісландії 12:5 змусив Багатскіса терміново брати таймаут.

Хвилинна пауза мало вплинула на гру України. Провали в обороні перетворювалися на ефектні контратаки ісландців, які завершували на будь-який смак: то данком, то триочковим. За дві хвилини до кінця загальний рахунок був уже 58:48 (рахунок за чверть 22:7).

Четверту 10-хвилинку "жовто-сині" почали програючи 63:55 та з вантажем 19 втрат у пасиві. Водночас наші співвітчизники стали жорсткіше захищатися, що дозволило їм зменшити відставання. На 5-й хвилині своє слово нарешті сказав Михайлюк. Свят, який до цього набрав 5 втрат, у дуже важливий момент закинув дві поспіль "троячки", зрівнявши рахунок 71:71.

Така гра нервів тривала весь час. За 1 хвилину до кінця рахунок був 80:80. За 10 секунд до кінця ми перехопили м'яч і могли забити переможні очки, але в підсумку допустили 24 втрату, після чого гра перейшла в овертайм.

У додатковій п'ятихвилинці сил більше залишилося у господарів, які святкували перемогу.

Свій наступний матч Україна у рамках Євробаскета-2022 проведе 2 вересня проти Великої Британії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 24 серпня українські баскетболісти програли команді Італії: матч у Ризі завершився з рахунком 89:97.

Нагадаємо, що збірна України у першому етапі кваліфікації 1 липня у Ризі обіграла Грузію, а 4 липня успішно перемогла на виїзді Північну Македонію.

7 липня "жовто-сині" мінімально поступилися іспанцям. Пізніше ФІБА опублікувала рейтинг збірних напередодні Євробаскету-2022.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber . Не ведіться на фейки!