Збірна України з баскетболу програла на старті 2-го етапу кваліфікації на ЧС-2023

3 хвилини
19,4 т.
Україна Італія

Чоловіча збірна України з баскетболу програла команді Італії у першому турі другого етапу кваліфікації до чемпіонату світу 2023 року. Підопічні Айнарса Багатскіса у Ризі поступилися з рахунком 89:97.

Українці з перших секунд захопили ініціативу. Лень та Михайлюк грали соло у нападі, до половини тайму оформивши ривок 8:2. Щільний захист змушував італійців атакувати з-за дуги. Починаючи з другої половини чверті, гості поступово змогли вирівняти ситуацію, мінімально скоротивши відставання в рахунку. Наприкінці баскетболісти з Італії оформили ривок 5:0, змусивши Багатскіса взяти тайм-аут. І зрештою на першу перерву команди пішли за рахунку 19:19.

Друга чверть почалася для "жовто-синіх" чудово. Пустовий, Санон і Сидоров забили поспіль 7 неочікуваних очок, змусивши вже наставника "сквадро адзурро" брати хвилинну перерву. Це його підопічним допомогло слабко. Українці нарощували темп і свою перевагу. До середини рахунок був уже 34:25 на нашу користь.

Після цього на майданчику пішла в'язка гра з великою кількістю боротьби та малою результативністю. Збірна України почала грішити дальніми кидками, виконавши за пів матчу 14 спроб, але забивши лише тричі. При цьому Михайлюк 7 разів не влучив з-за дуги.

Лише перебудувавши напад і відмовившись від "трюльників", "жовто-сині" почали набирати очки. Декілька ефектних завершень атак з-під кільця і 45:34 перед великою перервою.

Друга половина розпочалася з активних дій італійців. Гості підняли темп, українці часто не встигали за суперниками, зупиняючи їх лише з порушенням правил. Перевага збірної України танула з кожною хвилиною і до середини третього періоду складала лише 3 очки.

Кінцівка 10-хвилинки пройшла у "гойдалках". Українські гравці явно втратили свій ритм, віддавши перевагу суперникам. Замість комбінаторних дій наші співвітчизники грішили неточними індивідуальними діями. За 2:49 рахунок став рівним 59:59, а згодом італійці вийшли вперед.

Четвертий період Україна розпочала за рахунку 67:72 і без Санона, який травмував гомілкостоп. На перших хвилинах Айнарс Багатскіс після гострого ігрового моменту не витримав, отримавши за зайву емоційність технічний фол. Більшість часу українці були в ролі наздоганяючих.

Наприкінці періоду гра нашої команди повністю розвалилася. Неузгодженість в атаках, прохідний двір під кільцем призвели до поразки.

Після матчу з Італією команда вирушить на виїзну гру з Ісландією (27 серпня).

Як повідомляв OBOZREVATEL, збірна України у першому етапі кваліфікації 1 липня у Ризі обіграла Грузію, а 4 липня успішно перемогла на виїзді Північну Македонію.

7 липня "жовто-сині" мінімально поступилися іспанцям. Пізніше ФІБА опублікувала рейтинг збірних напередодні Євробаскету-2022.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!