БК "Прометей" історичною перемогою стартував у топ-16 Ліги чемпіонів ФІБА

4 хвилини
24,3 т.
'Прометей' обіграв 'Унікаху'

Баскетбольний клуб "Прометей" зі Слобожанського переміг іспанську "Унікаху" у першому турі топ-16 Ліги чемпіонів ФІБА. Поєдинок у Запоріжжі на паркеті ДС "Юність" завершився з рахунком 70:69. Це стало першою в історії перемогою українців у цьому раунді турніру.

Прометей – Унікаха

Якщо для "Прометея" домашній матч з "Унікахою" став першим у раунді, то іспанський клуб уже проводив третю гру, маючи по одній перемозі та поразці в своєму доробку.

Перед грою викликали занепокоєння кондиції "Прометея" після паузи, спричиненої епідемію коронавірусу, а тут ще й Іллі Сидорова не опинилося у заявці, але чемпіон України почав із ривка 11:4 і показав свій настрій на матч.

Надалі гра стала схожою на карусель – "Унікаха" наздоганяла нашу команда, а та відповідала своїми ривками. Першу серйозну перевагу "Прометей" здобув усередині другої чверті, зробивши з рахунку 21:22 на користь гостей – 31:22 вже на свою користь.

У третій чверті "Унікаха" знову зрівняла рахунок і вийшла вперед, але кінцівку вже краще провела наша команда, яка на останню перерву пішла за переваги +8 – 54:46.

Пройшло лише три хвилини четвертої чверті, як знову рахунок був рівним – 59:59. У цей час було видно, наскільки вже непросто лідерам "Прометея", які важко дихали, але продовжували віддавати себе боротьбі.

Останню хвилину команди почали при +1 для "Унікахи", які фактично зразу перетворились на +3.

"Прометей" мав 12 секунд на атаку, і Доу зміг за 8 секунд виконати неймовірний триочковий кидок. Водночас суперник ще й порушив правила.

Судді після недовгого перегляду відеоповтору вирішили зарахувати три очки і призначити ще один штрафний, який чітко реалізував американський легіонер нашої команди.

В іспанців був час на атаку у відповідь, але щільний захист "Прометея" нічого не дозволив зробити.

Наступний матч "Прометей" проведе вже 10 лютого на виїзді проти "Остенде", який програв обидві свої зустрічі на другому груповому етапі.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Топ-16. Група К

8 лютого, Запоріжжя

"Прометей" (Україна) – "Унікаха" (Іспанія) 70:69 (17:14, 17:13, 20:19, 16:23)

"Прометей": Доу 19 + 7 підбирань, Білан 5, Лукашов 6, Кеннеді 10 + 7 підбирань + 6 передач, Стефенс 1 – старт; Харрісон 19, Липовий 6, Петров 4, Мішула 0, Беліков 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, "Прометей" виграв серію плей-ін у єрусалимського "Хапоеля", до цього встановивши кілька рекордів у регулярному сезоні.

Зазначимо, що другий матч між "Прометеєм" та "Хапоелем" ознаменувався драматичною розв'язкою на останніх секундах.

Нагадаємо, на груповому етапі Ліги чемпіонів "Прометей" фінішував третім у квартеті А (3 перемоги/3 поразки), пропустивши вперед німецький "Людвігсбург", іспанський "Тенеріфе" та випередивши італійську "Сассарі".