Совет директоров МВФ утвердил первый пересмотр программы stand-by с Украиной: чего ожидать

Совет директоров МВФ утвердил первый пересмотр программы stand-by с Украиной: чего ожидать

Рада директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною й підтримала рішення про продовження програми до червня 2022 року.

Що це означає для України?

По-перше, отримання другого траншу від МВФ (500 млн СПЗ, що становить 699 млн дол. США), надходження якого очікуємо вже за кілька днів, а також можливість отримати наступні транші за програмою у 2022 році.

По-друге, фактичну підтримку Міжнародним валютним фондом дій української влади і Національного банку, зокрема, у напрямі забезпечення макроекономічної стабільності, реформування фінансової системи та впровадження структурних реформ.

Видео дня

Надалі у межах співпраці продовжуємо фокусуватися на важливих для України напрямах. Це посилення незалежності Національного банку шляхом подальшого вдосконалення системи корпоративного управління, проведення монетарної політики, спрямованої на повернення інфляції до цілі 5%, дотримання режиму плаваючого обмінного курсу, продовження поступової валютної лібералізації й зміцнення потужності банківського пруденційного нагляду для збереження високоліквідної та капіталізованої банківської системи.

Ми продовжимо роботу над зниженням рівня непрацюючих кредитів у банківській системі та в державних банках зокрема та реалізуємо ініціативи із запровадження нових вимог щодо капіталу й ліквідності банків.

Національний банк також братиме активну участь у роботі, спрямованій на повернення активів від колишніх власників та пов'язаних осіб збанкрутілих банків. Вона є вкрай важливою для зменшення вартості банкрутств банків для платників податків.

Ще одним важливим напрямом роботи є посилення регулювання небанківського фінансового сектору. Для цього вже підготовлене нове законодавство про фінансові послуги та фінансові компанії (№ 5065), про кредитні спілки (№ 5125) та про страхування (№ 5315). Два перших законопроєкти вже пройшли перше читання у Верховній Раді, останній – минулого тижня був підтриманий у другому читанні. Ми також плануємо розширити охоплення централізованого кредитного реєстру на небанківські фінансові установи відповідно до закону про фінансові послуги.

Підсумовуючи, хочу подякувати Міжнародному валютному фонду, а також колегам із НБУ та інших державних органів за спільну плідну роботу. Національний банк і надалі дотримується позиції про важливість продовження співпраці з МВФ та виконання Україною всіх взятих на себе зобов'язань.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...