"Шахтар" виграв Суперкубок України, забивши три голи "Динамо"

4 хвилини
26,9 т.
Шахтар Динамо

Донецький "Шахтар" переміг київське "Динамо" і дев'ятий раз у своїй історії завоював Суперкубок України. Поєдинок на столичному НСК "Олімпійський" завершився з рахунком 3:0.

Луческу на зустріч у стартовому складі випустив Влада Супрягу, що стало досить великою несподіванкою. Обидва клуби на перших хвилинах демонстрували обережну гру. "Гірники" володіли м'ячем, але "Динамо" не пресингувало.

"Шахтар" вдев'яте виграв Суперкубок України.
"Динамо" створило кілька небезпечних моментів на старті

На 8-й хвилині Микола Матвієнко отримав удар ногою від Ісмаїлі. Бразилець, намагаючись вибити м'яч у Супряги, влучив шипами в обличчя одноклубнику.

Матвієнко отримав удар ногою від Ісмаїлі

Якоїсь миті Марлон просто зупинився з м'ячем, чекаючи пресингу. Кілька секунд обидві команди стояли нерухомо, а потім Бойко ледь не привіз гол, помилившись у простій ситуації. Відразу після цього пішли справжні гойдалки. З інтервалом у кілька хвилин "Динамо" створило два стовідсоткові моменти.

"Динамо" програло "Шахтареві"

Спершу Супряга влучив у штангу, а потім чудовий удар у дотик Буяльського після передачі Кендзьора відбив Пятов. "Шахтар" довго катав м'яч у центрі, виманюючи опонентів.

"Гірники" атакували

"Динамо" дуже добре реагувало на флангові атаки "Шахтаря", перебудовуючи в захисті. Ближче до середини тайму донецькі гравці взяли м'яч під контроль, змушуючи "Динамо" постійно оборонятися. "Гірники" намагалися будувати свій напад на індивідуальній майстерності бразильців.

Карлос Де Піна мав шанс забити гол

На 31-й хвилині "Шахтар" відкрив рахунок. Марлон зробив розрізну передачу на Додо, той ефектно на замаху прибрав Миколенка й точно віддав у штрафну, де Лассiно Траоре переграв усіх у повітрі, відправивши м'яч під штангу.

Другий тайм почався з потужних атак "помаранчево-чорних", які вже на 2-й хвилині могли робити рахунок 2:0. Після удару Тараса Степаненка круглий снаряд потрапив у штангу.

Удар Тараса Степаненка

Підопічні Де Дзербі демонстрували чудовий командний рух. Гравці тримали м'яч, в основному, обмінюючись поздовжніми передачами. Вони контролювали темп гри, але без просування вперед.

Миколенко та Марлос

На 52-й хвилині "Динамо" великі сили кинуло в напад. Педрiньо розвернувся й точним вивіреним пасом відправив Ісмаїлі по флангу. Той без проблем добіг до воріт Бойка, зробив простріл у центр і Траоре зробив дубль.

Відразу ж у відповідь "Динамо" могло скорочувати розрив у рахунку, але Пятов парирував удар Де Пені.

На 61-й хвилині кияни великими силами відійшли до воріт суперника, що коштувало їм пропущеного голу. У Сидорчука без порушення правил відібрали м'яч, клуб із Донецька 4 в 2 вибіг у контратаку, яку невідбивним ударом завершив Алан Патрік – 3:0.

На цьому гру було зроблено. Протягом того часу, що залишався, віцечемпіони України грамотно оборонялися, не дозволивши нічого створити столичним футболістам.

Траоре зробив дубль

"Шахтар" – "Динамо" 3:0 (1:0, 2:0)

Голи: 1:0 – 30 Траоре, 2:0 – 54 Траоре, 3:0 – 61 Алан Патрік.

Шахтар – Пятов, Матвієнко, Марлон, Додо, Ісмаїлі (Соломон, 67), Педріні (Конопля, 88), Майкон, Степаненко (Маркос Антоніо, 78), Марлос (Кривцов, 67), Алан Патрік, Траоре (Сікан, 78) .

Динамо – Бойко, Кендзьора (Караваєв, 67), Забарний, Миколенко, Сирота, Циганков, Сидорчук (Андрієвський, 66), де Пена (Вітіньо, 70), Шапаренко, Буяльський, Супряга (Гармаш, 66).

Попередження: Алан Патрік (39), Буяльський (42), де Пена (43), Марлон (59), Шапаренко (63), Сирота (71), Кривцов (77), Циганков (79), Педріньо (88), Забарний (90).

Як повідомляв OBOZREVATEL, у минулому турі "гірники" з рахунком 5:0 розгромили "Маріуполь", а "Динамо" на останніх секундах вирвало перемогу над "Олександрією".

Нагадаємо, що в поєдинку за Суперкубок України вигравали тільки "Динамо" (9 разів) і "Шахтар" (8).

Минулий розіграш завершився з рахунком 3:1 на користь "біло-синіх".

Усього в історії Суперубку України "Динамо" й "Шахтар" зустрічалися між собою 13 разів. 5 перемог у киян, 3 у донеччан. Ще 5 разів основний час завершувався внічию.