"Динамо" Луческу виграло Суперкубок України, обігравши "Шахтар"

• Суперкубок України вигравали тільки "Динамо" і "Шахтар" – по вісім разів.

• Олександр Гладкий з 4 голами є найкращим бомбардиром Суперкубка

• В УПЛ "Динамо" востаннє перемагало "Шахтар" 2 роки тому (1:0)

'Динамо' виграло Суперкубок України-2020

Володар Кубка України київське "Динамо" обіграло чемпіона країни донецький "Шахтар" і вдев'яте у своїй історії виграло Суперкубок України.

XVII розіграш вперше в своїй історії пройшов у Києві на НСК "Олімпійський" і завершився з рахунком 1:3. OBOZREVATEL вів онлайн-трансляцію матчу Шахтар – Динамо.

Матч почався з упевнених атак "Шахтаря" і вже на 43-й секунді VAR перевіряв, чи був пенальті у ворота Бущана. Бразильці виглядали швидше від киян, змушуючи Сидорчука і Караваєва відпрацьовувати сповна. Відбивши стартовий натиск "гірників", "Динамо" намагалося організувати щось, що нагадує позиційний напад, проте далі центрального кола просунутися не могло.

Незважаючи на територіальну перевагу "Шахтаря", першими забили саме футболісти "Динамо". Родрігес втік у контратаку, там зміг утримати м'яч, віддати його Сидорчуку, який черпачком точно навісив на де Пену. Карлос головою зробив рахунок 1:0.

Пропустивши, "Шахтар" втратив нитку конструктивізму атак. Нівелювало техніку бразильських "гірників" і мокре поле через зливу, яка пішла над "Олімпійським".

На 31-й хвилині донецькі футболісти втратили дуже далеко на фланзі м'яч, що вилилося в найнебезпечнішу контратаку. Динамівці в три паси вибігли зі своєї половини, м'яч підхопив Родрігес і блискуче перекинув за комір нерозумно вийшов з воріт Пятова – 2:0.

Родрігес забив гол

"Шахтар" виглядав трохи розгубленим, особливо в фінальній частині атак, але через 7 хвилин все одно зміг скоротити відставання. Сирота неправильно вибрав позицію, дозволивши високому Мораесу головою розстріляти Бущана – 1:2.

Мораес зрівняв рахунок

Перевага знову повернулася до "помаранчово-чорних", і Тете прибрав двох гравців "Динамо" і дзвінко потрапив у поперечину.

Другий тайм почався зі штурму підопічних Каштру. Донецька команда ґрунтовно влаштувалася на половині поля киян, раз по раз напружуючи захист гострими моментами, хоча і без ударів у створ.

"Динамо" значно глибше грало позиційно, повторюючи сценарій дебюту першого тайму, але без контратак. На 54-й хвилині Бущан невдало вибив в м'яч в поле, ледь не спорудивши гол у свої ворота.

Футболісти "Динамо" практично не атакували, граючи лише в обороні. У процентному співвідношенні володіння м'ячем виглядало ще більш гнітюче для фанатів столичної команди – 75/25.

На 60-й хвилині Луческу випустив Франа Соля, і іспанець через 20 хвилин забив свій гол. "Шахтар" пішов ва-банк в атаку, забувши про захист, і єдина атака "біло-синіх" у другому таймі завершилася чудовим навісом Андрієвського і рахунком 1:3.

"Шахтар" – "Динамо" 1:3

Голи: 0:1 – 20 де Пена, 0:2 – 31 Родрігес, 1: 2 – 37 Мораес, 1: 3 – 83 Фран Сіль.

Шахтар – Пятов, Матвієнко, Бондар (Коноплянка, 70), Кривцов (Фернандо Педро, 86), Додо, Алан Патрік, Тете (Соломон, 61), Тайсон, Степаненко, Маркос Антоніо (Марлос, 46), Мораес.

Динамо – Бущан, Кендзьора, Сирота, Тимчик, Караваєв, Шапаренко, Буяльський (Ледньов, 82), де Пена (Андрієвський, 75), Сидорчук, Родрігес, Супряга (Фран Соль, 61).

Попередження: Шапаренко (49), Караваєв (59).

Нагадаємо, що володарем Суперкубка України в 2019 році стало "Динамо", яке зуміло здобути вольову перемогу над "Шахтарем" із рахунком 2:1.