Україна обіграла чемпіонів Європи у відборі на Євробаскет-2022

Збірна України з баскетболу

Збірна України з баскетболу в черговому матчі кваліфікації на чемпіонат Європи-2022 обіграла команду Словенії 70:65.

Зустріч проти чинних чемпіонів континентів пройшла на арені столичного Палацу спорту.

Попередній матч між цими збірними 28 листопада завершився поразкою України з рахунком 73:84.

Матч почався в завзятій боротьбі

Словенці почали агресивно, не гребуючи силовою боротьбою під кільцями. У наших гравців відчувалося невелике хвилювання, що заважало їм у нападі. Словенія стояла зоною, змушуючи наших баскетболістів здійснювати складні кидки. Поступово гості почали йти у відрив, оформивши ривок 9:3.

Словенія потужно грала в нападі

На 7-й хвилині Близнюк зробив чергове перехоплення, віддав на Мішулу й Олександр точним триочковим повернув ініціативу, змусивши наставника словенців брати тайм-аут.

Щільний захист із боку обох команд і якась нервозність у нападі призвели до дуже низької результативності в матчі – 9:11.

В обох збірних захист працював краще ніж атака

Перші очки в другій чверті були забиті лише на 3-ій хвилині. В середині тайму В'ячеслав Бобров ефектним данком зробив рахунок 13:15.

Данк Боброва

Спортсмени зi Словенії намагалися більше загравати своїх центрових, а українська сторона зробила акцент на своїх швидких форвардів.

Кінцівку першої половини Україна провела невдало. Низка втрат і пропущений триочковий призвели до рахунку 24:27.

Джером Рендл

Третя чверть розпочалася з двох точних трюльникiв від Рупняка. Українці двічі поспіль не закрили словенського захисника на дузі і вiн на 3-й хвилині вивів свою команду вперед 35:30. "Синьо-жовті" намагалися теж відповідати дальніми, але Мішула в обох своїх спробах промахнувся.

Олександр Мішула

Українська атака помітно забуксувала, гравці збилися на непідготовлені кидки і за рахунку 30:37 Айнарсу Багатскісу терміново довелося брати хвилинну перерву.

Айнарс Багатскіс (праворуч)

Ситуація трохи вирівнялася, але розвинути перевагу в нас не вийшло.

Вирішальна десятихвилинка пройшла в рівній боротьбі. Українці дуже високо зустрічали суперника, що нерідко призводило до прориву під кільцем і фолом не на нашу користь.

Богдан Близнюк

Починаючи з 5-й хвилини більшість атак баскетболісти обох країн завершували кидками з-за дуги. Дуже невдало в ці моменти зіграв центровий збірної України Владислав Коренюк. Киянин зробив втрату, пробіжку й фол.

Україна намагалася створити необхідну різницю, але втрати та пропущені дві поспіль триочкові атаки нівелювали ці спроби (ривок 0:6).

За 100 секунд до фінальної сирени рахунок був 60:59. На себе "ковдру" стягнув Рендл і його триочковий за 40 секунд став ключовим.

Україна – Словенія 70:65 (9:11, 15:16, 17:15, 29:23)

Україна: Рендл (24 + 5 передач), Павлов (10), Герун (9 + 8 підбирань), Мішула (7), Близнюк (7 + 11 підборів + 5 передач), Коренюк (6), Зотов (2 + 4 передачі), Войналович (0), Санон (0 + 5 підбирань), Липовий (0).

Словенія: Рупнік (18 + 5 передач), Блажіч (9 + 6 підборів), Дімец (9 + 5 підборів), Мацура (7), Мурічі (5 + 6 підбирань), Л. Лапорнік (5), Махковіч (4) , Ходжич (3), М. Лапорнік (3), Хроват (2), Шпан.

У понеділок, 22 лютого, баскетболісти України проведуть заключний поєдинок кваліфікації ЧЄ-2022 проти збірної Угорщини. Квитки на гру вже надійшли в продаж і їх можна купити тут.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 30 листопада збірна України, обігравши у важкому матчі австрійців у так званій бульбашці в Словенії, достроково вийшла на Євробаскет-2022.