Жіноча збірна України не пробилася на Євробаскет-2021

14,6 т.
Україна - Фінляндія

Національна жіноча збірна України з баскетболу в заключному матчі відбору на чемпіонат Європи-2021 обіграла команду Фінляндії, фінішувала на 2-му рядку в групі G, але не змогла пробитися до фінальної частини.

Матч пройшов у португальському місті Матозіньюш в так званому пузирі і завершився з рахунком 91:75.

За регламентом Євробаскету-2021, на турнір потрапляють переможці груп і найкращі 5 команд, що зайняли другі місця. Наша команда не увійшла до топ-5.

Христина Мацько

Наші баскетболістки ураганно почали матч. Швидкі кинджальні прориви, точні знижки на периметр і впевнена гра лідера Аліни Ягупової привели до того, що до середини першої чверті рахунок був 5:12 на користь України. Тренер фінів намагався тайм-аутом збити атакувальний запал українок, але це не допомогло.

Аліна Ягупова

Фінляндія зробила акцент на дальні атаки, проте низька результативність не залишала шансів на успіх такої тактики. У той же час Україна раз по раз набирала очки і закінчила перший 10-хвилинний відрізок 27:15.

Ольга Яцковець

У другій чверть малюнок гри не змінився. Суомі як і раніше атакували з-за дуги, навіть не намагаючись підібратися в фарбу. Будь-які спроби прорватися під українське кільце закінчувалося втратами і нашої контратакою. На 7-й хвилині рахунок був 45:24 на нашу користь і Рекка Салмінену терміново довелося брати тайм-аут, щоб зупинити ривок України 13:2.

Україна в атаці

Після перерви баскетболістки Фінляндії спробували змінити тактику, ставши набагато вище грати в захисті, але на результат це не вплинуло. Потужні атаки Ягупової і Науменко, а також виграний підбір на чужому щиті (15-4) тримали розрив в рахунку в межах 20 очок.

Людмила Науменко

Четверта чверть стала формальністю. Збірна України впевнено контролювала матч і довела його до заслуженої перемоги.

Наші баскетболістки розірвали суперниць

У фінальну частину турніру потрапляють переможці груп і найкращі 5 команд, що зайняли другі місця. Чи ввійшла наша команда в п'ятірку кращих других і потрапила на Євробаскет, стане відомо лише після закінчення всіх поєдинків туру (пізній вечір 6 лютого)

Україна здобула заслужену перемогу

Як повідомляв OBOZREVATEL, матч третього туру кваліфікації до чемпіонату Європи-2021 Україна – Фінляндія, завершився з рахунком 84:66 на користь наших баскетболісток. Відзначимо, що кілька днів тому Україна здобула розгромну перемогу над Португалією.