УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Віктор Корж нагороджений золотою медаллю Міжнародної федерації асоційованих видів боротьби

1,4 т.
Віктор Корж нагороджений золотою медаллю Міжнародної федерації асоційованих видів боротьби

Міжнародна федерація асоційованих видів боротьби FILA нагородила за визначні досягнення та особистий внесок у розвиток панкратіону президента Федерації панкратіону України, народного депутата України, члена парламентської фракції Партії регіонів Віктора Коржа Золотою медаллю FILA.

Видео дня

Це одна з найпрестижніших міжнародних відзнак – перша і поки єдина така нагорода в Україні. Медаль вручали генеральний секретар Всесвітнього комітету панкратіону та грапплінгу, створеного в рамках FILA, Анн Пілоуд (Швейцарія) та член комітету, голова міжнародної суддівської колегії Клінт Кінгсбері (Канада).

«Так склалося, що високу довіру і право провести чемпіонат Європи Україна здобула завдяки тому, що українська команда вже втретє отримує титул чемпіона світу, по-друге, ми виграли чемпіонат Європи фактично в усіх розділах, стали абсолютними чемпіонами континенту. І ось саме ці результати вплинули на рішення Міжнародна федерація FILA, яка і надала нашій країні право на проведення змагань такого рівня», - наголосив Віктор Корж.

«До речі, подія такого рівня проводилась в Україні вперше. Та й не тільки в Україні - вперше в Європі ФІЛА проводить такий масштабний захід», – додав він.

Народний депутат впевнений, що подія такого масштабу має показати, що сьогодні саме наша країна є центром розвитку змішаних видів єдиноборств і панкратіону, який є синтезом боротьби і кулачного бою. «Ми повинні показати, що саме в Україні формується ланка майстрів, у яких незабаром почнуть навчатися панкратіону в усьому світі. Наприклад, тих же бразильців, які взяли собі бренд «бразильське джиу-джитсу» і пропагують його у світі, наші українські бійці в дійсності б'ють. Тому ми плануємо підтвердити свій чемпіонський статус і забрати кубок за абсолютну перемогу в чемпіонаті Європи, розрекламувати Україну як рівного і в той же час унікального члена європейського співтовариства», – заявив Корж.

Він також зазначив, що питання включення панкратіону до програми Олімпіади - це питання сьогоднішнього дня. «FILA звернула увагу на панкратіон не тільки тому, що це єдиноборство має довгу історію, було в програмі стародавніх Олімпійських ігор протягом більше тисячі років (причому входило і в програму юнацьких олімпіад давнини і було найвидовищнішим, найбільш популярним видом дорослих олімпіад), але й тому, що зараз також панкратіон швидкими темпами набирає популярність. FILA створила всесвітній комітет панкратіону, щоб структурувати всі його розділи, а потім найбільш популярний і видовищний розділ включити до програми Олімпійських ігор. FILA (Міжнародна федерація аматорських видів боротьби) є олімпійською федерацією, яка включає як олімпійські, так і неолімпійські дисципліни. Вже найближчим часом деякі з них можуть увійти в олімпійську сім'ю. І це може трапитися вже до 2016 року. І не випадково до України прибув особисто президент FILA, генеральний секретар - процес триває, а успішне проведення Всесвітніх ігор з єдиноборств у Пекіні тільки прискорює його. У 2013 році будуть чергові Всесвітні ігри з єдиноборств, які, напевно, і розставлять всі крапки над «i» - визначать, які конкретно розділи й вагові категорії увійдуть до програми Олімпійських ігор», – повідомив політик.

Збірну команду України представляли 36 спортсменів з 9 регіонів, зокрема, 18 з українських спортсменів представляли ФСТ «Динамо». Загалом українська збірна виборола 19 золотих, 12 срібних та 10 бронзових медалей, завоювавши перше абсолютне командне місце у чемпіонаті Європи.

ДОВІДКА Панкратіон - це відроджений стародавній олімпійський вид єдиноборства. Слово «панкратіон» (грец. pan - «все»; грец. Kratos - «сила, міць») походить від назви бойового мистецтва, вперше включеного до програми Олімпійських ігор Древньої Греції в 648 році до нашої ери.