О московском мракобесии, или Почему не существует яблочного Спаса

3 минуты
60,7 т.
О московском мракобесии, или Почему не существует яблочного Спаса

Зреют яблоки. Но некоторые их не потребляют в пищу. Почему? Ибо московское мракобесие не велит. Аргументация убийственно проста: до Спаса, то есть до 19:08, когда православные празднуют Преображение Господне, яблоки есть нельзя, потому что только на этот праздник они освящаются, и только тогда можно употреблять эти плоды. Существует еще одно суеверие, связанное с яблоками и Спасом. Это суеверие говорит: в принципе яблоки есть можно и до 19 августа, но не всем. Нельзя есть женщинам, у которых умерли дети. Мол, на том свете детки очень хотят яблок, но если мать здесь будет жрать их к Спасу, то там дети будут голодны и останутся без вкусного.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Давайте я не буду коментувати вищезгадану маячню, а просто розповім як треба і чому мракобєсіє – це погано.

По-перше, яблука їсти можна в будь-який час і всім бажаючим. Ну, можливо, не варто споживати продукти китайського виробництва, але це не тільки яблук стосується і на це є зовсім не богословські, а екологічні причини. Немає ніяких уставних та канонічних заборон на споживання плодів яблуні. Навіть відкрию тайну: в Едемському саду змій спокушав Адама та Єву зовсім не яблуком, там був зовсім інший плід. Який - невідомо. Яблука абсолютно невинні.

А ще одним відкриттям, безумовно, буде для вас те, що в чині освячення плодів на Преображення, взагалі про яблука не ідеться! Ось текст цієї молитви.

"Боже Премудрий і Всемогутній Створителю світу! Ти створив небо й землю і все, що на них. Ти виростив дерева і трави й уквітчав їх красними квітами, а з них овочам зволив виспіти на втіху і споживання роду людського і всякого живого створіння Твого. Сам, Господи, благослови † початки плодів цих, подай багатий врожай на них в місці цьому, по всій Україні нашій і на всьому світі Твоєму. Тих, що працюють коло них, благослови в добрім здоров’ї й спокою зібрати і скористувати їх, а всіх людей Твоїх благослови споживати ці дари Твої на здоров’я тілу, душі на спасіння, щоб вдячні Тобі були і на честь і на славу Твою споживати їх сподобилися."Тут мова іде не лише про яблука, а про абсолютно всі плоди, які Господь виростив на "втіху та споживання роду людського".

Молитва нагадує, що всі плоди, які вирослі в наших садках та городах – це благословіння Боже, і вдячні віруючі приносили до храму початки цих плодів для освячення та з почуття вдячності Богу. Цьому раділа вся Церква (як зібрання віруючих), возносила молитви і споживала із вдячністю.

Так чому в нас досі живі всі оці дурні марновірства про яблука? А тому, що століттями московська церква насаджувала на наших теренах своє мракобісся. На Московії зовсім не Євангельське уявлення про Церкву. Якщо в Євангелії Церква – це Тіло Христове, зібрання віруючих, то в РПЦ досі впевнені, що Церква – це те, що сказав патріарх, єпископ, священик. Церковний народ до уваги не береться. Абсолютно. Тому і їсти яблука не можна, бо мракобєснічающій поп нє вєліт.

Насправді все трошки інакше. Наша їжа освячується нашою ж молитвою та благословенням. Кожен з нас цар і священик перед Господом. Кожен з нас має щодня молитися та освячувати все навколо себе. Бо Церква Христова – це ми всі, а не лише її священноначаліє.

Євангеліє нас запевняє: "Їжте все, що на торговищі продається, без найменшого сумніву, для спокою совісті. Бо Господня земля, і що виповнює її." (1 Кор.10.25-26). Яблук та інших плодів це також стосується.

Не слухайте та не слідуйте московськім ізводам і забобонам. Бо в них навіть пророк Ілля гопніком виставлений, бо, бач, він у воду пісяє. Виховані та чемні люди так не роблять, запам'ятайте.

Ну а якщо бажаєте щось гарне та смачне принести освятити до храму Божого – будь ласка, тільки робіть це не із рабського страху покарання, а із почуття вдячності вільних людей.

А ще запам'ятайте: не існує ні медового, ні яблучного, ні ще якого-небудь Спаса. Бо Спас – це Спаситель наш Ісус Христос, і ні що і ні хто інший.

А ангели Його – ЗСУ охороняють нас від бісівської навали.

О московском мракобесии, или Почему не существует яблочного Спаса
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...