Блог | Не очікуйте "зоряних війн" між Росією і США

Не очікуйте 'зоряних війн' між Росією і США

Війна в космосі - справа декількох років, заявив начальник штабу ВПС США Девід Гольдфейн. Чи можлива така війна між США і Росією?

Видео дня

Говорити на сьогоднішній про війну у класичному розумінні між Сполученими Штатами і Російською Федерацією в космосі не має сенсу. Тому що відставання російської класичної космічної програми на сьогоднішній день настільки велике, що є великі сумніви щодо того, що вони зможуть розгорнути таку систему, яка дійсно зможе вести адекватні бойові дії в космосі.

Загалом, якщо говорити про таку проблему, то треба звернути увагу на такі моменти.

Бойові дії в космосі – це не те, що ми звикли бачити, наприклад, у "Зоряних війнах". В даному контексті ми говоримо про порушення систем управління. І ті засоби, які будуть розгортатися, не будуть спрямовуватися на те, щоб знищити всі підряд військові космічні кораблі.

Вони будуть розгорнуті задля забезпечення нанесення ударів по системам управління супутникового зв’язку, метеорологічних, навігаційних супутників, тобто задля руйнування самої системи. І в ніякому разі ми не говоримо про боротьбу ракетних крейсерів.

Таким чином на орбіту будуть виводитися системи, які не будуть воювати у звичному для нас режимі. Вони будуть воювати, знищуючи високотехнологічні об’єкти противника.

Тому на цьому етапі говорити про протистояння Росії і Сполучених Штатів дуже важко. Попри це треба звертати увагу на наступне. Таке протистояння цілком можливо, коли ми говоримо про Китай і навіть про Індію за деякими параметрами - ті країни, які можуть становити якусь загрозу для Сполучених Штатів.

Щодо росіян – вони не мають нічого нового, їхні технології залишилися на рівні розвитку середини 70-х років минулого століття. Вони не спроможні зараз забезпечити адекватну відповідь Сполученим Штатам. Тому крім глибокого занепокоєння вони нічого запропонувати не можуть.

Але це цілком ймовірно. Я скажу навіть більше, такі системи протистояння, такі відключення і вплив електромагнітного чи іншого імпульсу або систем захисту на роботу супутників в принципі вже є.

Просто ми говоримо можливо про те, що на найближчу перспективу Сполучені Штати готові вивести на орбіту супутникові або космічні системи у більш широкому розумінні, які спроможні будуть виконувати так звані операції прямої дії і контрдії супутника.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...