УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Александр Ягольник
Александр Ягольник
Украинский продюсер

Блог | Що не так з Нацвідбором на Євробачення: байки в стилі Ані Лорак

Що не так з Нацвідбором на Євробачення: байки в стилі Ані Лорак

Фінал цьогорічного Національного відбору до Євробачення як ніколи змушує згадати про те, що рік тому був написаний, всебічно обговорений громадськістю, але так і не внесений в парламент законопроект В’ячеслава Кириленка про гастролі українських артистів під час війни на Донбасі та анексії Криму в Російській Федерації та окупованих територіях, який збагатив українську мову на нове слово – рафіот. Це той, хто виступає в РФ і ОТ.

Хай тепер парламентарі-патріоти картають себе за те, що на найрейтинговому музичному шоу країни, в цьогорічному фіналі Національного відбору Євробачення 2 (!!) з 6 фіналістів – молоді рафіоти, які, звісно ж, не вбачають у концертах "за порєбріком" нічого кримінального, бо гроші – понад усе, і вони про це привселюдно з лагідними посмішками заявили Сергію Притулі і всій країні. Байки в стилі Анілорак forever?

Що не так з Нацвідбором на Євробачення: байки в стилі Ані Лорак

Читайте: Нацвідбір на Євробачення-2019: хто переможе у фіналі

Якщо припустити, що РФ включить весь той свій ресурс і технології, якими вони боролися проти "1944" Jamala на головному Євробаченні в усіх країнах Європи, то вкрай вірогідно, що у 2019 рафіоти на очах всієї нашої країни переможуть, і якраз перед Євробаченням в Тель-Авіві пісенний делегат від України дасть кілька запланованих концертів в Москві та Пітері, розкаже про "братню любов наших народів" на вечірньому шоу в Урганта, а потім, можливо, й у кулуарах Євробачення (хоча від України там ще буде Руслана, тож є шанси, що відверта брехня не пройде).

А згадав я законопроект Кириленка, бо там пропонувалася одна дуже цікава норма: під час трансляції на телебачення відеокліпів чи концертних виступів тих, хто гастролює в РФ і ОТ, на телеекрані мав з’являтися біжучий рядок "цей артист гастролює в державі-агрессорі". Тож якби законопроект був прийнятий своєчасно, мовники, які транслюють національний відбір до Євробачення, неабияк задумалися, чи хочуть вони бачити у себе в ефірі такий оксюморон.

Читайте: ''Задіяли брудні методи'': KAZKA виправдалися за виступ на Нацвідборі на Євробачення

І, може б, юристи якщо не СТБ, то UA:Перший розтлумачили б зайвий раз музичному продюсеру Руслану Квінті не тільки про те, що таке "конфлікт інтересів" і чи припустимий він на Національному відборі на Євробачення (як це є зараз з піснею "КАZКА"), але й про те, що артист, який несе державний прапор України на найпрестижнішому міжнародному пісенному форумі, водночас є культурним послом держави, і його громадянська позиція не має псувати імідж державної політики й суперечити інтересам країни, особливо зараз.

Але наразі маємо те, що маємо: процес запущений і його вже не зупинити, з юридичного боку підкопатися неможливо, а по факту вся прогресивна музична частина країни, яка щорічно слідкує за відборами на Євробачення, бачить величезний вплив РФ на внутрішньо український відбір і тонко відчуває відвертий глум над нашою свідомістю, гідністю й гордістю, бо при такій кількості нової цікавої української музики, яка з’явилася після введення квот, у пів-фіналі чомусь опиняються рафіоти.

У ці дні, коли ми так багато згадуємо сумних і величних подій 14-го року, Національний відбір до Євробачення й ставлення суспільства до рафіотів – це тест на свідомість нації.

Відповідь у суботу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...