Український гурт готує чарівне відео на народну щедрівку: фото зі зйомок

26,3 т.
Етно-дует VRODA

Відомий український етно-дует VRODA готує чарівне, міфічно-містичне відео на народну щедрівку "Павочка" у товаристві відомих майстринь, мисткинь та громадських діячок України.

Крім того, що в основу сценарію кліпу покладені українські міфи, дохристиянські світоглядні цінності та ідея гармонії та рівноваги, робота над даним відео цікава ще й тим, що об’єднала неймовірне коло сучасних творчих жінок.

В зйомках взяли участь чемпіонка всесвітньої Універсіади, членкиня національної збірної з художньої гімнастики 2002-2008 років, артистка цирку Дю Солей – Надія Васіна, художниця та майстриня, донька художника та класика Леся Подерв’янського – Анастасія Подерв’янська, дизайнерка, стилістка, авторка проекту "So special" - Лілі Братусь.

Видео дня

Також у відео побачимо представницю творчої родини рукодільниць, мисткиню Іванну Заклецьку, яка у свої творчі надбання одягла дівчат для сакральних образів Мокоші, Рожаниці, Зорі та Долі, і, звичайно, солісток дуету VRODA – Ольгу Нестеренко та Анну Заклецьку-Бурак.

За сценарієм відео розповідає про різні світоглядні міфи та легенди щодо створення світу, а також його центральних творінь – людей: чоловіка та жінку, що перебуваючи у гармонії, доповнюючи одне одного, створюють нові світи та нові життя, взаємодіють, наповнюючи всесвіт змістом, любов’ю, радістю, життям.

Історію доповнюють образи напівмістичних істот та божеств – райських пташок, богинь Долі та Рожаниці, Зорі-Місячної царівни та Марени – всі вони володіють своїми стихіями та властивостями, всі вони різні та одночасно доповнюють одне одного, маючи свою "сферу відповідальності".

З Анастасією Подерв’янською дівчат познайомив сам батько художниці – Лесь Подерв’янський, який, до речі, знявся у кліпі на дуетну пісню VRODA спільно з гуртом "Без обмежень" - "Доле моя" у 2015 році. Крім Леся, тоді у кліпі засвітились Олег Фагот Михайлюта – фронтмен ТНМК, Іван Леньо – фронтмен "Kozak System".

З Лілі Братусь, яка славиться своїми геніальними втіленнями етнічних елементів у сучасному одязі, дівчата працюють вже понад три роки. Лілі є офіційним стилістом сценічних образів гурту.

З Надією Васіною VRODA познайомилась під час спільних подорожей з концертами підтримки на Схід України разом із артистами гурту "Українські барви", співачкою Ейрою, Сергієм Танчинцем з "Без обмежень", телеведучою та громадською діячкою Соломією Вітвіцькою.

Щедрівка "Павочка" - вже третє відео етно-дуету VRODA , режисером та сценаристом якого є одна з вокалісток – Анна Заклецька-Бурак. Всі три роботи досі перебувають у стані зйомок та монтажу. Інші два виднограї – на пісню "Шіді-ріді", презентовану 29 листопада 2016 року, епізоди якого знімались у 2015 році в Токіо, та "В кінці греблі" - лірична пісня у супроводі фортеп’яно, реліз відео на котру планується навесні 2017 року.

Нагадаємо, VRODA – дует, що поєднав дві закохані в українські пісні, культуру, історію, обряди дівчини, заснований у 2008 році. Впродовж останніх трьох років дівчата виконують принципово виключно українські народні пісні у сучасній обробці. Аранжування та адаптацію народних пісень для дівчат здійснює представник славнозвісної музичної династії – Олександр Жижченко, молодша сестра якого нині відома як ONUKA.

Як повідомляв "Обозреватель", екс-"ВІА Гра" зняла емоційний кліп у клітці.