Процесс развала России самими россиянами запущен

2 минуты
32,1 т.
Процесс развала России самими россиянами запущен

Протягом минулої доби в РФ було зроблено три ніби не пов’язані між собою заяви. Спочатку депутат Держдуми від Криму заявив, що пропонує повернути червоний прапор СРСР. Потім в Думі заявили, що розглядають можливість відміни виборів губернаторів восени, щоб не було критики "спецоперації". І, нарешті, прес-секретар Путіна Пєсков заявив, що Путін знає, куди веде країну (ця фраза в різних інтерпретаціях зараз регулярно повторюється на всіх шоу росТВ). Що все це означає?

Видео дня

1. В РФ готуються до максимального закручування гайок і під шумок можуть бути знищені залишки демократії.

2. В РФ продовжують мислити в категорії відновлення СРСР-2. Поки якогось чіткого чи, точніше, реалістичного плану нема, є бажання і є якісь спорадичні рухи. Але СРСР-2 – головна ідея-фікс влади, для якої вставання з колін має логічно завершитися саме відтворенням Союзу.

3. Єдиним цементуючим фактором для еліт залишається Путін. В цих висновках, звичайно, нічого особливо нового ми не побачили.

Але для нас важливіші не самі висновки, а їхні психологічні аспекти.

1. Частота згадувань Путіна, який знає, що робить, говорить про розгубленість еліт, які починають втрачати одну з найважливіших речей в житті: прогнозованість майбутнього. Відновлений СРСР – це добре, але як все це виглядатиме, особливо з огляду на економічні санкції і закриття половини світу, для цих еліт незрозуміло.

2. Закручування гайок і можлива відміна залишків демократії все одно мають передбачати якийсь стержень, на який нанизувалася вся вертикаль влади з її системами противаг. Еліти зараз б‘ють себе в груди і кричать про укрофашистів в першу чергу тому, що чекають зміни правил гри. Модель, де існували чекісти, чотири партії і т.д., за відсутності залишків демократії має трансформуватися (бо піраміда рухне). І поки ніхто не розуміє, як відбуватиметься ця трансформація. Тому в елітах і починаються ці крики, що Путін – наше все. Коли ти не знаєш, що робити, хвали царя.

Насправді війна вже показала, що без зміни управлінської структури Росія – це колос на глиняних ногах. І зараз перед рф стоїть виклик: змінити систему і "загубити" частину еліт чи зробити вигляд, що нічого не відбувається.

3. Путін – це ядерна зброя в російському піарі. Вище нього нічого немає. Насправді той, хто запустив і активно підтримує цей наратив, або ідіот, або зрадник. Справа в тому, що ця історія або зробить Путіна ще більшим божеством, ніж він є зараз, або, з великою долею імовірності, перетворить його на старіючого диктатора, якого грає свита.

Одним словом, процес розвалу Росії самими росіянами запущено. На жаль, спокійно сидіти на березі річки і чекати на труп ворога не можемо.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...