Доній: округи опозиція продавала. Тільки доказів нема

Доній: округи опозиція продавала. Тільки доказів нема

Олесь Доній, обраний народним депутатом по 88-му мажоритарному округу Івано-Франківщині, в інтерв’ю "Обозревателю" зазначив наступне: "Здебільше лише по Києву та Львівщині від опозиції були виставлені більш-менш сильні кандидати. Чого не скажеш про інші області. Партія регіонів "чомусь" вигравала в абсолютно "помаранчевих" округах. Приміром, Київщина завжди голосувала своєю абсолютною більшістю за опозиційних кандидатів, і так було завжди, окрім хіба що останньої виборчої кампанії… Або Волинь, наприклад. Ну, як Волинь могла програти вибори?..".

Видео дня

Відповідаючи на запитання "Обозревателя", чи означає це, що лідери опозиції свідомо "продавали" округи, Доній сказав: "Відповідь на ваше питання є приблизно такою, як і у випадку з переходом депутатів. Формальних доказів того, що депутати БЮТ і НУ-НС за гроші ставали свого часу регіоналами, нема. Про це всі знають, фігурують суми, які їм пропонують, але формально доказів нема. Розписок щодо того, як, наприклад, дві третини "самооборонців" стали "тушками", нема… Катерина Лук’янова під час ратифікації харківських угод, приміром, кидає яйцями в Литвина, а за декілька днів підписує угоду про перехід до більшості. Хто хоче, може вважати, що вона просто різко поміняла свій світогляд…

Зокругами аналогічна ситуація. Можна думати, що партії просто "помилилися", виставляючи слабких кандидатів… Але по факту можна говорити про те, що кампанія у "помаранчевому" поясі була програна. А цього можна було уникнути, виставивши більш серйозних кандидатів і узгодивши їх від всіх демократичних сил. Тобто загалом парламентську кампанію можна було виграти. Я вже не кажу про те, що її ТРЕБА було виграти… Зараз кажуть: опозиція виграла вибори. За пропорційною системою – так, а за мажоритарною?.. Якщо опозиція не стала більшістю, вона вибори програла", – підсумував співрозмовник "Обозреватель".

Повністю інтерв’ю Донія читайте на сайті.