УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гасла вечірнього Майдану

Гасла вечірнього Майдану

І знову - на Майдан. "Обозреватель" лише кілька годин тому давав репортаж з Михайлівської площі, яка сьогодні виконує функцію Майдану Незалежності. Представляємо вашій увазі ще кілька фотоштрихів - в якості пост-скриптиму.

Чим вечірній Майдан відрізняється від денного? По-перше, кількістю завсідників. Тепер лік йде, безумовно, на десятки тисяч. Не тільки Сама Михайлівська площа, а й прилеглі вулиці запруднено народом.

Що дивовижно? Після такого жорсткого разгону Майдану люди прийшли з дітьми - і підліткового віку, і тими, кого поки що доставляють на таткових плечах.

Одне таке дитятко, що не вимовляє "р", кричало на всю силу своїх легень: "Уклаїна - це Євлопа!", чим зірвало шквал аплодисментів.

Люди запалили свічки і обіцяють не розходитися всю ніч. Ще одна прикмета: Майдан помітно радикалізувався. Гасло номер один - "Ре-во-лю-ці-я!". На п`яти йому наступає "Воля або смерть!".

А тепер - увага - обіцяні плакати. "Нація - за люстрацію". Тут, здається, все зрозуміло. Шкода, що ідея люстрації, про яку говорили і після 1991-го, і після 2004-го року так жодного разу і не спрацювала.

Ось це вже менш зрозуміло: чекаємо вдома з вилами. Питається: кого? У нас начебто всі вдома, всі благополучно повернулись з Вільнюса. Хіба що тих, хто зрадить Майдан і прийде додому без перемоги.

"Організовуйся". Заклик, корисний за будь-яких обставин.

Зверніть увагу на картонку над головою чоловіка: "Єврозлочин". Не гасло і не заклик, а так - констатація факту.

А ось це - не дуже зрозуміло. "Україна - це моє дитя". Зазвичай Україну називають "ненькою". Але тут, схоже, маніфестанти беруть відповідальність за державу на себе.

"Дрогобичська духовна семінарія" - за ЄС. Що, звісно, не може не радувати.

І насамкінець вже дещо без коментарів.