УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Місто уповільненої дії

Місто уповільненої дії

Майдан Незалежності. 8-ма ранку 2-го грудня. Після буремної ночі - тихий ранок. Біля сцени півтори-дві сотні людей. Слухають виступаючих.

Хрещатик і Майдан з усіх сторін оточено барикадами. В них - зворушливі лазівки для перехожих, котрі, звісно нівелюють весь сенс барикад. Оце загорожа на шляху до Європейської площі:

А оце -кордон на підступах до Інститутської:

Між ними блукає екзотичний екземпляр а-ля "батько Махно":

А ще - святі отці. Судячи з "дрес-коду", греко-католики:

Пробираючись через барикади зі штучних ялинок, йду до Кабміну. На підступах - перший кордон, нібито зі "свободівців". "Пані, ви куди?". Ми, кажу, - туди. "Ну сказано же усім, що Кабмін сьогодні не працює!" - в голосі істеричні нотки. Пояснюю, що для мене все працює, показую журналістське посвідчення. Хлопці розступаються.

Дуже хочеться пояснити пікетувальникам, що остерігатися їм треба не підстаркуватих тіток, а глухих київських двориків, які є й на підступах до Кабміну. Саме з них й атакує зазвичай "Беркут"... За першим кордоном - ряди машин:

А далі - другий кордон:

Політиків (зокрема, Яценюка, котрий вчора анонсував пікет Кабміну о 8-й ранку) ніде не видно. Тому розвертаюсь і йду вниз - на Хрещатик, до Будинку профспілок, який вчора захопила опозиція. На вході і першому поверсі - велика кількість людей, безперервний броунівський рух. Ось - координатори, вони вислуховують потреби маніфестантів, записують у волонтери:

Трохи далі - люди харчуються:

А там, де колись робили педикюр, візаж і зачіски - куточок відпочинку:

На Майдані під Будинком профспілок росте наметове містечко. Всі намети "партійні":

Наступна зупинка "Обозревателя" - Київрада. Знаменита колонна зала мерії, куди ніколи не пускали не те, що простих смертних, а й журналістів.

Тепер тут все по-інакшому:

Дуже по-інакшому:

Кореспондент "Обозревателя" біля вітрини з подарунками, які отримували київські очільники:

А ось - інші подарунки від повстанців:

Останній пункт призначення - сумнозвісна вулиця Банкова, де сутички тривали і у 2001-му, і у 2003-му, і ось нарешті - десять років по тому. Але ще задовго до Банкової, на прилеглих вулицях, стоять машини зі спецпризначенцями:

Особливо багато автобусів - біля лютеранської кірхи. Якраз навпроти Адміністрації президента:

Нарешті - Банкова. Вулиця повністю перекрита "Беркутом". Бійці стоять зі щитами в руках, у повній бойвоій (?) готовності:

Такими були на ранок 2-го грудня 2013 усі гарячі точки Києва. Далі - буде.