Березовець: йти разом з БЮТом Яценюка переконав Держдеп США

Березовець: йти разом з БЮТом Яценюка переконав Держдеп США

У Арсенія Яценюка є одна значна проблема: замала «лава запасних». Цим спостереженням з «Обозревателем» поділився політтехнолог Тарас Березовець. «Яценюк постійно критикував Тимошенко, а сам вибудував ще більш вождистську партію, ніж БЮТ. У нього великий брак спікерів другого ешелону, експерти назвуть вам максимум три-чотири прізвища: Андрій Пишний, Леся Оробець, Руслан Князевич, Роман Зварич та й усе…».

При цьому Арсеній Петрович вкрай неохоче йшов на співпрацю з «Батьківщиною», говорить Березовець. «У лютому до Києва прибув один з керівників Держдепу Америки. У ЗМІ цей візит не фігурував… Пам’ятаю, як ще під час кампанії 2007 року американці постійно казали «Батьківщині» та «Нашій Україні»: ви маєте воювати не один з одним, а проти Партії Регіонів. Рекомендаційним шляхом американські емісари вміють наполягати на своїй позиції. Вочевидь, і на рішення Яценюка це вплинуло також», - припускає експерт.

Видео дня

Березовець нагадує, що Яценюк обіцяв «відзвітувати» щодо укладання угоди про спільний список з «Батьківщиною» до 10 квітня. При цьому не виключено, що у подальшому Арсеній Яценюк розігруватиме відмову від першого номеру у цьому списку. «Не виключаю, що на з’їзді Яценюка поставлять його першим, але Арсеній Петрович вийде і скаже: «Я не можу бути першим, давайте поставимо на це місце Юлію Володимирівну». Можливо, що після таких слів все саме так і буде, але коли справа дійде до ЦВК, і їм повернуть списки (бо засуджена людина не має права балотуватися до парламенту), тоді саме він і очолить список…».

Більше про ігри наших політиків дізнайтесь з інтерв’ю Березовця нашому виданню.