Приватизация в Украине: в 2021 году можно привлечь 12 млрд грн

Приватизация в Украине: в 2021 году можно привлечь 12 млрд грн

Який справжній потенціал приватизації в Україні? Лише у 2020 році, незважаючи на кризу та пандемію, нам вдалося залучити 3 млрд гривень! Але у 2021 можна у 4 рази більше!

Розкрити та повністю реалізувати такий величезний потенціал можна через комплексну реформу приватизації, що забезпечить майнові права держави, захистить інтереси приватних інвесторів, а також спростить процеси та процедури приватизації! Це відкриє державі нові можливості залучення інвестицій, створення нових робочих місць та покращення економіки.

Фонд державного майна разом з групою народних депутатів Верховної Ради України Роксоланою Підласою та Офісом простих рішень та результатів розробили таку реформу! Ми пропонуємо комплексний законопроєкт з приватизації: зміни торкнуться 27 законодавчих актів і трьох кодексів окремими проєктами. Новації законопроєкту передбачають спрощення передачі об’єктів на приватизацію та забезпечення її прозорості, захист прав інвесторів та інтересів держави, а також ліквідацію практики "тіньового" менеджменту.

Видео дня

Крім того, законопроєкт передбачає трансформацію Фонду держмайна у єдину юридичну особу, а управління Фондом буде здійснювати колегіальний орган – Правління Фонду. Ці новації зроблять нашу діяльність більш прозорою та підзвітною.

Ми пропонуємо стимулювати процес приватизації через розподіл коштів між державними органами та органами місцевого самоврядування. 10% коштів від приватизації об’єктів малої приватизації спрямовуються до бюджетів місцевого самоврядування. Це зменшить рівень спротиву на місцях та дозволить замість непотрібних та нецільових активів отримати кошти на корисні речі.

Наші пропозиції вже пройшли широке експертне обговорення, отримали позитивні оцінки від представників 14 бізнес-асоціацій та були підтримані Національною Радою Реформ при Президентові України. Сподіваємося, Верховна Рада України підтримає ці законопроєкти, адже завдяки ним держава зможе отримати 12 млрд гривень вже цьогоріч!

4572 - зміни до Закону України "Про Фонд державного майна України" та інших законодавчих актів - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70790

4573 - зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70792

4574 - зміни до Податкового кодексу - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70791

4575 - зміни до Бюджетного кодексу - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70793

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...