УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Насалик виділяє держкошти для видобутку вугілля з захоплених вугільних пластів у Донецькій області – профспілка

6,7 т.
Насалик виділяє держкошти для видобутку вугілля з захоплених вугільних пластів у Донецькій області – профспілка

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик відвідав шахту "1/3 Новогродівська" на Донеччині, щоб проінспектувати підготовку до роботи незаконно захоплених вугільних пластів, але йому довелося тікати від розлючених шахтарів.

Лава на приватних вугільних пластах, що належать фірмам сина Януковича Олександра, обладнується за рахунок держінвестицій, при цьому використовується обладнання, що належить державній шахті, повідомив ІА "Вчасно" голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

"Туди йдуть величезні держінвестиції, встановлюється дороге високоякісне обладнання, все це буде працювати на приватній лаві, — стверджує профспілковий лідер. — При цьому поруч розташовується державна лава, яка не оснащена і на якій вже кілька років не ведуться роботи. Але міністра турбує тільки видобуток вугілля з незаконно захоплених пластів, які будуть приносити прибуток приватним структурам. З цього можна зробити тільки один висновок — міністр не тільки має свої інтереси в цій злочинній схемі, але і не приховує їх".

Ігор Насалик оглянув вуглевидобувну техніку, яка буде працювати на приватних пластах, і навіть планував спуститися під землю, щоб особисто побачити підготовку до запуску, проте обурені шахтарі завадили цьому і поліція провела главу галузі всередину будівлі "Селидіввугілля".

При цьому правоохоронці заборонили гірникам вести відеозйомку.

Михайло Волинець повідомив, що незабаром після цього кілька шахтарів все-таки прорвалися в зал, де міністр Насалик зустрічався з керівництвом шахти.

Гірники вимагають від міністра відповісти на питання — коли буде виплачена зарплата шахтарям, а також чому глава відомства не виконав свою обіцянку погасити борги до професійного свята.

Відповідати на ці питання Ігор Насалик не став і незабаром спішно залишив "Селидіввугілля".

"Він заявив, що йому потрібно відвідати шахту "Курахівська" та втік з "Селідовугілля" через технічний двір, щоб не зіткнутися з шахтарями та їх сім'ями, — розповів Михайло Волинець. — Гірники спеціально для цієї зустрічі запаслися борошном і яйцями, але міністр втік. При цьому на шахті "Курахівська", де його чекали гірники, щоб задати питання про зарплату, він так і не з'явився, а відразу виїхав у Дніпро".

Профспілковий лідер повідомив, що Ігор Насалик, крім візиту на "1/3 Новогродівська", планував відвідування шахт "Курахівська", ім. Котляревського та "Україна". На всіх цих шахтах розташовуються перспективні вугільні пласти, які ще за часів правління президента Януковича, були захоплені приватними структурами. Гірники вже кілька років домагаються повернення державних вугільних пластів держпідприємствам. Однак замість цього під контролем міністра у розробку приватних пластів вкладаються державні інвестиції.