Україна зі світовим рекордом взяла два "золота" Паралімпіади в Токіо

18,1 т.
Андрій Трусов виграв друге золото Паралімпіади в Токіо

Український плавець Андрій Трусов завоював свою другу золоту медаль на Паралімпіаді в Токіо, вигравши заплив вільним стилем на 50 метрів із результатом 27,43 секунди. Слідом за ним Максим Крипак встановив світовий рекорд на 100 метрах батерфляєм, подолавши дистанцію за 54,15 секунди.

На другому місці в першому з вищезгаданих змагань фінішував колумбієць Карлос Даніель Серрано Сарате (27,84), а на третьому – інший українець Євген Богодайко (27,99). Трусов продовжує утримувати світовий рекорд у цій дисципліні: в 2019 році він подолав 50 метрів вільним стилем за 27,07 секунди.

Трусов і Богодайко потрапили на подіум у запливі на 50 метрів вільним стилем

Зазначимо, що 30 серпня Трусов виграв заплив на 100 метрів на спині та встановив світовий рекорд. Крім двох золотих нагород, українець завоював два "срібла" та "бронзу" на ПІ в Токіо.

Щодо Крипака (54,15), то він з самого початку запливу вів боротьбу за перше місце з італійцем Стефано Раймонді (55,04). На заключному відрізку наш співвітчизник відірвався від суперника та впевнено фінішував першим. Третім дистанцію подолав австралієць Кол Пірс (57,66).

Після цього успіху на рахунку українця 2 "золота", "срібло" та "бронза" на Іграх у столиці Японії.

Крипак встановив світовий рекорд на 100 метрах батерфляєм

Відзначимо, що у вівторок, 31 серпня, Україна сумарно завоювала сім медалей на змаганнях із плавання. Крім золотих нагород Трусова та Крипака й "бронзи" Богодайка призерами стали Максим Веракса ("срібло"), Василь Крайник ("бронза"), Єлизавета Мерешко ("бронза") й учасники змішаної естафети 4 по 100 метрів вільним стилем (Максим Веракса, Марина Піддубна, Анна Стеценко та Кирило Гаращенко), які взяли "бронзу"

Як повідомляв OBOZREVATEL, 31 серпня спортсмени з нашої країни виграли дві срібні медалі Паралімпіади в легкій атлетиці та велоспорті.