"Мій дім – Москва": ексросіянка виграла чемпіонат Європи для Кіпру і може змагатися з Магучих та Левченко
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
!['Мій дім – Москва': ексросіянка виграла чемпіонат Європи для Кіпру і може змагатися з Магучих та Левченко](https://i.obozrevatel.com/news/2023/7/19/filestoragetemp-2023-07-19t134458-354.jpg?size=1944x924)
Колишня російська легкоатлетка Олена Куліченко виграла молодіжний чемпіонат Європи з легкої атлетики у стрибках у висоту (U-23) під прапором Кіпру. А після перемоги з висотою 1,91 метра розповіла про ситуацію у РФ, яка змусила її два роки тому розпочати процес зміни громадянства.
Наразі російські легкоатлети не виступають на міжнародній арені через повномасштабне вторгнення в Україну, однак і до цього на престижні старти допускалися лічені представники країни-агресора через масовий прийом допінгу.
"Час спортсмена на вершині дуже короткий. Усі знають, як склалася ситуація з Росією. Вже якийсь час тому було складно, тоді – з допінгом. І у зв'язку з цим рішенням я думала здебільшого про себе як про спортсмена. Я хочу змагатися. "Хочу брати участь у міжнародних змаганнях і мати можливість проявити себе там", - цитує 20-річну Олену Svenska yle.
З другої половини 2021 року призер юнацького європейського фестивалю-2017 у Дьорі Куліченко виступає за Кіпр, а також навчається у США та представляє Університет Джорджії (США).
"Просто у мене з певних причин кілька років тому з'явилося друге громадянство. Ось мій менеджер Олексій Ніколаєв і запропонував поміняти громадянство спортивне. У Росії нічого не рухається на краще. На момент нашої з ним розмови перестали давати навіть нейтральні статуси", - розповідала два роки тому стрибуння.
Насправді за своє нове громадянство та життя без проблем Олена має подякувати батькові та його багатству. На Кіпрі людина та її сім'я можуть отримати громадянство, якщо в економіку країни були вкладені інвестиції у розмірі не менше 2,2 млн. євро, – повідомляє журнал Time.
За інформацією Куліченко-старший працює та володіє нерухомістю на Кіпрі, тож зміг купити новий паспорт і для доньки. За що багато співвітчизників та колег по цеху зненавиділи Олену та її гроші. Адже вони змушені сидіти в Росії і тинятися місцевими спартакіадами, коли вона катається з міжнародних змагань.
"Я отримав стільки негативу через зміну громадянства. Я не думаю, що люди можуть навіть уявити, скільки ненависті було на мою адресу", - зізналася 20-річна атлетка Svenska yle.
Вже після ЧЄ-2023 на питання, де тепер знаходиться її будинок і чи вважає вона за Росію, легкоатлетка з підмосковного Одинцова відповіла дуже розпливчасто.
"Мій дім там, де моя сім'я, де найближчі. У Росії? (Сміється). Є багато місць. Це дійсно найшаленіше почуття, яке ви можете випробувати, подорожуючи з одного будинку в інший. Важко визначити, де мій будинок, це більше про людей", – заявила після перемоги на чемпіонаті Європи (U-23) у фінському Еспоо Олена.
Хоча перед повномасштабною війною в Україні, розповідаючи про своє навчання в США, Куліченко запевняла, що незважаючи ні на що, її будинком залишиться Москва.
"Мені запропонували стипендію в університеті Атланти, там сильна команда і хороший головний тренер. Житиму в кампусі, виступатиму на студентських змаганнях - все як годиться. А влітку приїжджати на Кіпр і стрибати там. Це суперрозклад для мене. Хоча мій дім - Москва" – розповідала спортсменка "СЕ" два роки тому.
У Фінляндії Куліченко виграла першість континенту, взявши висоту 1,91 м. І цей результат став одним із найслабших серед усіх переможниць молодіжних чемпіонатів Європи. Найгірші показники були лише у італійки Олесії Трост (1,90 м у 2015 році), росіянки Олександри Шамсутдінової (1,89 м, 2009) та іспанки Рут Бейтья (1,87 м, 2001).
Проте для Кіпру це перший подібний успіх на молодіжних чемпіонатах. До того ж Куліченко вже відсиділа свій дворічний карантин і фактично не має сумнівів, що після цього "золота" колишню росіянку запрошуватимуть на інші міжнародні турніри. Особливо за такої привабливої для реклами зовнішності.
Тому рано чи пізно, якщо не станеться нічого екстраординарного, Олена зустрінеться у секторі з українками – Ярославою Магучих, Іриною Геращенко та Юлією Левченко, які є світовими лідерами у стрибках у висоту.
І тут постає питання, як ставитися до таких атлетів, як Куліченко, які були виховані в путінській країні, вважають домівкою Москву і відповідно під будь-яким прапором залишаються росіянами? Як змагатися з ними в одному секторі?
Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що найкрасивіша легкоатлетка України виграла Європейські ігри-2023.
А російська суперниця Магучих у сльозах зі словами "нас там не чекають" завершила міжнародну кар'єру.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!