У захоплюючому фіналі визначився переможець ЧС із хокею. Відео

33,8 т.
Фінляндія - Канада

Збірна Канади з хокею у захоплюючому фіналі перемогла Фінляндію та виграла чемпіонат світу з хокею, який пройшов у латвійській Ризі. Вирішальний поєдинок закінчився з рахунком 3:2 після овертайму.

Фінляндія двічі опинялася в більшості після двох поспіль вилучень у канадців і зуміла скористатися цією перевагою з другої спроби. Спочатку "кленові листки" удвох вибігли в контратаку і мали відмінний шанс відзначитися, але нападник не влучив ключкою по шайбі. А вже в одному з наступних наступів фіни вийшли вперед зусиллями Мікаеля Руохомаа, який прийняв передачу партнера від синьої лінії, красиво розвернувся та пробив повз голкіпера.

Після першої перерви канадці заволоділи ініціативою, вперше опинившись у більшості, і створили декілька відмінних моментів для голу. Найбільш помітним хокеїстом номінальних гостей на цьому відрізку став Макс Комтуа, який спочатку влучив у штангу, пробиваючи в порожній кут, а потім виправився, переправивши ігровий снаряд у сітку з лінії воріт.

Здавалося, що в кінцівці другого періоду "кленове листя" вперше в матчі вийшли вперед після того, як Адам Хенрік зіграв на добиванні, але судді скасували гол, зафіксувавши офсайд.

У третій двадцятихвилинці фіни знову заволоділи перевагою в рахунку після результативного удару Петтері Ліндбома, але канадці скористалися більшістю і відновили паритет на табло. Хенрік отримав пас від Комтуа і відправив шайбу у сітку.

В овертаймі Фінляндія створювала більше гострих моментів, але саме канадці стали переможцями турніру.

Фінляндія – Канада 2:3 після ОТ (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

Відзначимо, що третє місце на турнірі посіла збірна США, яка в "бронзовому" матчі розгромила Німеччину з рахунком 6:1.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в чвертьфіналі канадці несподівано обіграли Росію у класичному протистоянні на ЧС із хокею. Після цього "кленові листки" перемогли США.