Канада несподівано обіграла Росію в класичному протистоянні на ЧС із хокею

24,4 т.
Росія - Канада

Збірна Олімпійського комітету Росії (ОКР) несподівано програла Канаді у чвертьфіналі чемпіонату світу з хокею, який у ці дні проходить у латвійській Ризі. Класичне протистояння, в якому росіяни вважалися явним фаворитом, закінчилося перемогою других в овертаймі (2:1), а основний час матчу – внічию 1:1.

Перший період пройшов у запеклій боротьбі, яка дивом не призвела до голів. Команда з РФ, яка була фаворитом поєдинку, завдала 8 кидків по воротах суперників, а канадці відповіли своїми 6 спробами.

Боротьба біля борту

Рахунок було відкрито в кінцівці другого періоду. За п'ять із половиною хвилин до його завершення Євген Тимкин відзначився своєю першою шайбою на ЧС і вивів ОКР вперед.

На старті третьої двадцятихвилинки "кленові листки" скористалися вилученням Володимира Тарасенка. Більшість реалізував Адам Хенрік.

Перемогу канадцям приніс Ендрю Манджапане, який забив свій п'ятий гол у п'яти матчах на турнірі. Його партнер по команді Трой Стечер зробив кілька обманних замахів і викотив шайбу на порожні ворота, де на неї вже чекав перший.

Росія – Канада – 1:2 після ОТ (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Шайби: 1:0 Тимкин, 34; 1:1 Хенрік, 45; 1:2 Манджапане 62.

У півфіналі, матчі якого пройдуть 5 червня, "кленові листки" зіграють зі збірною США, а Фінляндія зустрінеться з Німеччиною. Зазначимо, що Росія не може обіграти Канаду на чемпіонатах і Кубку світу з травня 2011 року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, ЧС із хокею в Латвії почався з дипломатичного скандалу з прапором Білорусі. Його замінили на опозиційний біло-червоно-білий після арешту журналіста Романа Протасевича. Таке рішення було ухвалено з ініціативи міністра закордонних справ Латвії Едгара Рінкевича та голови місцевого парламенту Мартіньша Стакіса.