Усі муки "Шахтаря" в Лізі чемпіонів в одному матчі з "Шерифом": великий потенціал та слабка реалізація

6 хвилин
34,9 т.
Усі муки 'Шахтаря' в Лізі чемпіонів в одному матчі з 'Шерифом': великий потенціал та слабка реалізація

Євросезон для "Шахтаря" завершено. І тепер офіційно. У заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів донеччани після сильного першого тайму та небезпечних контратак у другому примудрилися упустити перемогу над молдовським "Шерифом" на 93-й хвилині – 1:1. І в цьому поєдинку випливли всі старі проблеми "гірників".

OBOZREVATEL звернув увагу на нюанси у грі "Шахтаря" в поточному розіграші Ліги чемпіонів, які яскраво проявилися у цьому матчі.

Шахтар Шериф

1. "Шахтар" має величезний потенціал в атаці, який він поки не може реалізувати. І два голи за шість матчів групового етапу – це не той результат, на який здатні "гірники". У першому таймі ми побачили живу, динамічну гру у виконанні донецької команди, яка практично нічого не дозволяла супернику біля своїх воріт. Але щоразу накочувала на чужі.

Георгій Судаков провів добрий перший тайм проти "Шерифа"

Навіть якщо не рахувати напівмоменти або просто небезпечні випади, як не згадати хрестовину після удару Соломона і перекладину в Додо після шикарної зрячої передачі Судакова? І хоч Фернандо таки реалізував свій момент і на перерву "помаранчево-чорні" пішли, ведучи 1:0, це зовсім не той рахунок, який відповідав розстановці сил на полі.

Фернандо в боротьбі з гравцями "Шерифа"

Як тут не погодитись із Кривцовим, що цю зустріч можна було закривати ще до перерви. Але реалізація кульгає. І дуже. А якщо не реалізовувати такі моменти із "Шерифом", хоч Юрій Вернидуб створив дуже симпатичний колектив із характером, то про голи у ворота "Реала" та "Інтера" взагалі можна забути.

Роберто Де Дзербі.

Звичайно, цей матч був би більш показовим, якби на кону стояло щось більше, ніж гроші чи престиж. Хоча б боротьба за плей-оф Ліги Європи. Але з іншого боку – Вернидуб не для того приїхав до України зі своєю командою, щоб зіграти роль хлопчиків для биття. Повернувшись додому, він, безумовно, хотів довести, що перемога у першому матчі в Молдові у жодному разі не випадковість.

Манор Соломон в атаці

2. У "Шерифа" перший момент у нападі виник лише на 32-й хвилині – настільки надійно до цього моменту грав захист "гірників", у складі яких вийшов Кривцов, Бондар та Корнієнко. Допомагав ламати атаки гостей на початкових стадіях Бондаренко. У результаті перший удар у площину воріт Андрія Пятова молдовани завдали лише на 61-й хвилині.

Рідкісні атаки "Шерифа" в першу годину поєдинку

Але потім у другому таймі "Шахтар" наступив на старі граблі. Перші – необґрунтований ризик. Тільки якщо раніше це найчастіше стосувалося небезпечних розіграшів біля своїх воріт між голкіпером донеччан і захисниками, то в цьому матчі "гірники" надто захопилися своїми атаками, від чого відразу ж почала страждати оборона.

Зустріч "Шахтаря" та "Шерифа" у Києві

Дзвіночки про потенційну небезпеку для господарів лунали дедалі частіше наприкінці другого тайму. Але налаштовані на перемогу донеччани, яких після перерви вийшли розганяти Мудрик і Тете, мчали вперед, не замислюючись про оборону. Хоча рахунок був надто хитким.

І тут знову постало питання Тараса Степаненка, якого дуже не вистачало у захисті саме у другому таймі. Його підбору, своєчасного підкату, спокійної впевненості. Де Дзербі вже намагався прибрати Степаненка з основи після свого приходу. Але "Шахтар" без Тараса виглядав набагато гірше, тому змушений був його повернути. А ось на матч із "Шерифом" опорник збірної України навіть не потрапив до складу.

Тарас Степаненко.

До необґрунтованого ризику можна віднести і заміну досвідченого Андрія Пятова на 86-й хвилині на дебютанта Ліги чемпіонів Олексія Шевченка, котрий не грав за "гірників" з 1 березня 2020 року. На порозі своєї першої перемоги у групі ЛЧ, коли "Шериф" щосили намагається відігратися, Де Дзербі йде на такий несподіваний крок, і Шевченко пропускає на третій компенсованій хвилині.

Звичайно, не факт, що в тому моменті врятував би Пятов, але зміна воротаря впливає на настрій всього захисту. І можна тільки гадати, як після такої розв'язки почувається сам Шевченко.

3. Поки що гра "Шахтаря" в Лізі чемпіонів більше схожа на експеримент. Як за Каштру діяти вже не можна, але й за сценарієм Де Дзербі ще не виходить. Часом у грі проскакує дуже цікавий малюнок, як у матчі з "Реалом" у Мадриді (1:2) або сьогодні у першому таймі. Але потім картина знову стає розмитою.

Фернандо в атаці

Здається, що виконавці, яких італійський фахівець купив улітку, ще не знайшли себе у новій команді. І лише зараз Де Дзербі починає розуміти справжній потенціал футболістів, які дісталися йому від попередника. І насамперед молодих українців – Судакова, Бондаренка, Бондаря, хоча він і помилився у тій фатальній атаці, яку завершував Ніколов.

До речі, незрозуміла подальша доля у "Шахтарі" Марлоса, на якого у матчі із "Шерифом" йшло чимало передач. Наче партнери дуже хотіли допомогти бразильцеві з українським паспортом забити наостанок. Хоча жодних офіційних заяв не було, і сам Де Дзербі відмовився від якоїсь конкретики.

"Мораєс і Марлос покинуть "Шахтар" взимку? Зараз ми повинні думати про матч проти "Олександрії", тому що ми повинні перемогти. Все інше ми розглянемо у січні", – сказав після матчу італійський фахівець.
Жуніор Мораєс у "Шахтарі".

У підсумку ми дійшли того, що, маючи дуже пристойний набір виконавців з великим потенціалом, Роберто Де Дзербі не зумів за короткий термін побудувати команду рівня Ліги чемпіонів. "Шахтар" з 2 очками посів останнє місце у групі з "Реалом", "Інтером" та "Шерифом". І це найгірший результат клубу на даному етапі турніру. Так мало "гірники" ніколи не набирали.

"Шахтар" не зміг утримати вдома перемогу над "Шерифом"

Тепер цікаво, кого для посилення команди італієць придбає на трансферному ринку в січні. А він про нього вже замислюється, про що зізнався після матчу. І дуже хочеться глянути, на гру "Шахтаря" у наступному розіграші єврокубків. Можливо, італійський Містер ще зможе всіх здивувати.