"Шахтар" із перемогою вийшов до 1/8 Ліги Європи

51,7 т.
'Шахтар' - 'Маккабі'

Донецький "Шахтар" у матчі-відповіді 1/16 фіналу Ліги Європи обіграв ізраїльський "Маккабі" і вийшов до наступної стадії турніру.

Поєдинок на НСК "Олімпійський" пройшов із глядачами (приблизно 10 000) і завершився з рахунком 1:0.

Перемога в першому матчі тиждень тому залишала "гірникам" відмінні шанси на прохід далі. Незважаючи на свою перевагу, українці з перших хвилин захопили ініціативу, майже не залишаючи половини поля гостей.

Завдяки швидким передачам, донецькі футболісти раз у раз створювали небезпечні атаки, але справа до завершального удару не доходила. "Постріл" Додо пройшов повз рамку.

На 20-й хвилині повний провал ізраїльтян в обороні дозволив Тайсону вийти сам на сам із голкіпером і сильно пробити. Воротар зміг парирувати, а на добиванні Матвієнко запустив круглого над воротами.

Тиск "Шахтаря" тривав, а футболісти з Тель-Авіва мали абсолютно безпомічний вигляд.

Ближче до перерви господарі проґавили момент, коли "Маккабі" вирішив додати, і ледь за це не поплатилися.

Ізраїльтяни накочували одну атаку за іншою, змушуючи оборону донецького клубу вiдпрацьовувати на повну.

В одному епізоді "Шахтар" урятував Трубін, а в іншому – після подачі кутового на боці українців була фортуна.

М'яч спершу потрапив у поперечину, а потім у штангу.

Друга половина почалася для українців жахливо. Вже на перших хвилинах Перец забив гол, проте іспанський арбітр Хосе Санчес Мартінес скасував взяття воріт, оскільки Пешич сфолив перед тим, як виконав передачу.

"Маккабі" продовжував володіти м'ячем у центрі, а "Шахтар" усією командою перебував на своїй половині поля.

Шахтар атакував у першому таймі

Луїш Каштру спробував замінами відновити перевагу, і це йому вдалося. До середини другого тайму гравці з Донецька збили атакувальний запал "Маккабі" і спробували забрати контроль над грою. Маркос Антоніо, що вийшов на заміну, дуже активно діяв, у той час, як "джокер" Каштру – Тете – був зовсім непомітним.

Шахтар – Маккабі

Але на 67-й хвилині саме дії Тете привели до забитого голу. Бразильця у своїй штрафній збив Таль Бен-Хаїм, і Мораєс чітко реалізував одинадцятиметровий.

"Шахтар" Україна – "Маккабі Тель-Авів" Ізраїль 1:0 (0:0, 1:0)

Гол: 1:0 – 67, пенальті Мораес.

Шахтар – Трубін, Вітао (Корнієнко, 78), Матвієнко, Кривцов, Додо, Тайсон (Коноплянка, 78), Алан Патрік, Соломон (Тете, 46), Майкон, Марлос (Маркос Антоніо, 46), Мораес (Фернандо Педро, 78 ).

Маккабі Тель-Авів – Тененбаум, Сабор, Жералдеш, Ернандес, Тібі, Голаса (Ріка, 77), Глазер, Бен Хаїм (Герреро, 68), Перець, Хозез (Бітон, 77), Пешич (Блекмен, 68).

Попередження: Вітао (33).

Жеребкування 1/8 фіналу відбудеться в п'ятницю, 26 лютого, о 14:00 за київським часом. Перші матчі пройдуть 11 березня, матчі-відповіді – 18 березня.

Як повідомляв OBOZREVATEL, перед зустріччю в єврокубку "Шахтар" 21 лютого в матчі 15-го туру чемпіонату України з футболу в Прем'єр-лізі впевнено обіграв львівський "Рух".