Неймовірний камбек Нідерландів у чвертьфіналі з Аргентиною, але Мессі та компанія виривають перемогу

4 хвилини
19,0 т.

Збірні Аргентини та Нідерландів влаштували справжній трилер у чвертьфіналі ЧС-2022 на полі "Лусайл Айконік" у Лусаїлі. До 83-ї хвилини Мессі та компанія вели з рахунком 2:0, вже подумки готуючись до наступної стадії турніру, але "помаранчеві" здійснили шалене повернення, зрівнявши рахунок на останній хвилині компенсованого часу. Проте відмінна гра голкіпера аргентинців вивела його збірну до півфіналу мундіалю – 2:2 (4:3).

Востаннє на чемпіонатах світу команди зустрічалися у півфіналі мундіалю-2014. Тоді європейців та південноамериканців розсудили лише післяматчеві пенальті, які краще пробивала Аргентина. Інтрига зав'язувалася неймовірна, але перший тайм і більша половина другого не виправдали очікування любителів видовищного та результативного футболу. Беззубо в атаці виглядали і нідерландці, і аргентинці.

За великим рахунком, єдиний справді небезпечний момент у першому таймі і завершився голом південноамериканців. На 35-й хвилині Мессі на швидкості обіграв двох суперників і вивів віч-на-віч з воротарем Моліну, який ударом з правої проштовхнув м'яч повз Нопперта в лівий нижній кут. Але навіть це особливо не пожвавило гру.

Друга половина зустрічі почалася так само незрівнянно, як і закінчилася перша. Так, Нідерланди намагалися діяти агресивніше, більше володіли м'ячем, потім Аргентина час від часу відповідала швидкими контратаками, але ударів по воротах практично не було.

Багато що змінилося на 71-й хвилині, коли головний суддя матчу Лаос поставив пенальті у ворота Нідерландів. Маркус Акунья добре підставився на лівому фланзі штрафного майданчика, а Думфріс зачепив його ногу. До м'яча підійшов Мессі, який пробив настільки майстерно, що Нопперт навіть не стрибав – 2:0. Хоча довгий час збірна Аргентини не забивала більше ніж один м'яч у своїх чвертьфіналах на чемпіонатах світу.

Здавалося, що Ліонель поховав шанси збірної Нідерландів. Але цей пенальті ніби розбудив помаранчевих. Вони спочатку завелися емоційно, а після заміни лідера європейців Депая на Вегхорста на полі розпочалася зовсім інша гра.

На 83-й хвилині подача з правого флангу від Бергхейса знайшла в чужому штрафному майданчику Вегхорста, який різким кивком голови з відскоком від газону відправив м'яч у сітку воріт Аргентини повз руки Еміліано Мартінеса. Після цього Нідерланди влаштували справжній штурм воріт суперника.

А на 89-й хвилині на полі почалася сутичка після дуже жорсткого підкату Паредеса, який зніс Натана Аке. Леандро, можливо, заслужив і на червону картку, але суддя обмежився жовтою. А ось футболісти Нідерландів вирішили провчити аргентинця, який займається такими брудними підкатами. Але гравці тільки поштовхалися, тож арбітр нікого не видалив.

З кожною хвилиною компенсованого часу напруга наростала дедалі більше. Помаранчеві йшли вперед, організовуючи небезпечні атаки, а Аргентина фактично притиснулася до власних воріт. І коли Лаос уже поглядав на годинник і збирався свистіти, Нідерланди заробили штрафний і створили міні-диво і зрівняли рахунок. Вегхорст обдурив усіх своїх опікунів, відкрився на передачу і зробив дубль.

В екстра-таймах могли забивати і "помаранчеві", і Аргентина стараннями Ді Марії, Мартінеса та Фернандеса, але збірні, як і 8 років тому, розсудили післяматчеві пенальті. Ван Дейк не забив перший 11-метровий, його парирував воротар Мартінес, який і став героєм зустрічі, відбивши два найважливіші удари. 4:3 у серії пенальті на користь Аргентини, яка таки вибралася до півфіналу.

Нагадаємо, в 1/8 фіналу ЧС-2022 нідерландці обіграли збірну США 2:0. А Аргентина не без проблем здолала Австралію 2:1.

Як повідомляв OBOZREVATEL, суперкомп'ютер передбачив результати матчів 1/4 фіналу ЧС-2022 та переможця турніру.

Тим часом Хорватія несподівано стала першим півфіналістом ЧС-2022, перегравши головного фаворита турніру у Катарі, Бразилію, у серії пенальті.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!