Україна здобула першу перемогу у відборі на ЧС-2022

5 хвилин
62,7 т.
Фінляндія Україна

Збірна України з футболу обіграла Фінляндію в 7-му турі відбору на чемпіонат світу. Зустріч у Гельсінкі на Олімпійському стадіоні завершилася з рахунком 1:2. Це стало першою перемогою в шести матчах кваліфікації ЧС-2022: до цього всі поєдинки наша збірна зіграла внічию.

OBOZREVATEL вів онлайн матчу Фінляндія – Україна.

Уже на 2-й хвилині українці ледь не привезли собі гол. Після обрізки в центрі поля лише самовіддана гра Пятова врятувала команду від пропущеного м'яча.

Вболівальники підтримували Україну в Гельсінкі.

Відповідь не змусила на себе чекати. Спершу Яремчук утік у контратаку, а за хвилину приголомшливий удар Андрія Ярмоленка не залишив шансів Градецьки – 0:1

Навіть пропустивши гол, фіни розміщувалися низько, практично не пресингуючи наших футболістів.

Матч проходив на зустрічних курсах, коли то одна, то інша команда позиційним нападом намагалися розхитати оборону суперника.

Щойно Україна вмикала швидкість і демонструвала динаміку при переході з оборони в атаку, в суомі відразу виникали проблеми.

Андрій Ярмоленко.

Підопічні Петракова вигляд мали дуже солідний, на кожен удар по їхніх воротах відповідаючи дуже небезпечними випадами. Попри це фіни самі активно пресингували і тікали в атаку великими силами.

Гості спокійно доходили до штрафного Фінляндії, але в завершальній фазі їм дуже бракувало точного удару.

Роман Яремчук.

Замість цього "жовто-сині" на 29-й хвилині пропустили гол у відповідь. Після розіграшу кутового Йоел Пог'янпало в упор розстрілював Пятова. Андрій встиг зреагувати, м'яч заметушився на п'ятачку, Матвієнко сильним ударом спробував винести шкіряний снаряд у поле, але влучив у ногу Пуккі – 1:1.

Нічийний рахунок тримався всього 5 хвилин. Україна продовжила атакувати і на 34-й хвилині організувала показову атаку. Триходівка Тимчик-Циганков-Яремчук завершилася забитим м'ячем від форварда "Бенфіки" – 1:2.

Україна дуже якісно виходила з оборони в атаку. Відразу 4-5 виконавців тікали в атаку, створюючи величезні проблеми фінам. Лише слабка реалізація не дозволяла команді з України вести з більшим рахунком.

Наприкінці тайму гра заспокоїлася, що було абсолютно на руку підопічним Петракова.

Другий тайм почався з обопільних атак команд. Наші гравці раз-по-раз проривали оборону, але ніяк не могли використовувати ці можливості для прицільного удару.

Матч ішов здебільшого в центрі поля у рваному ритмі з порушеннями правил і помилками з боку футболістів обох збірних.

Віктор Циганков.

Україна помітно втратила в якості контратак і вже не було таких разючих випадів, які "жовто-сині" демонстрували в дебюті.

Ближче до фіналу зустрічі Фінляндія присунула гру до нашого штрафного, і кілька разів могла зрівняти рахунок, але більше щастило українцям.

Фінляндія – Україна 1:2 (1:2, 0:0)

Голи: 0:1 – 4 Ярмоленко, 1:1 – 29 Пуккі, 1: 2 – 34 Яремчук.

Фінляндія – Градецький, Араюурі, Райтала (Нісканен, 78), Вяйсянен, Лам (Ніссіля, 61), Луд, Камара, Тойвіо, Алхо (Хямяляйнен, 62), Йоел Пог'янпало (Ріскі, 78), Пуккі.

Україна – Пятов, Соболь (Корнієнко, 46), Матвієнко, Кривцов, Тимчик, Циганков (Зубков, 77), Степаненко (Сидорчук, 77), Ярмоленко (Булеца, 86), Шапаренко, Забарний, Яремчук (Довбік, 86).

Попередження: Кривцов (37).

Свій наступний матч "жовто-сині" проведуть 12 жовтня у Львові проти збірної Боснії та Герцеговини.

До цього матчу Україна та Фінляндія на рівні футбольних збірних перетиналися тричі. Два рази перемагали наші співвітчизники. Ще одна гра завершилася внічию. Це був матч 2-го туру відбору на ЧС-2022.

Україна в першому матчі не змогла обіграти Фінляндію

Тоді Україна вела в рахунку, але на 89-й хвилині Віталій Миколенко привіз пенальті.