Доля чемпіонства під питанням: як "Динамо" і "Шахтар" познущалися один над одним у Класичному. Тактичний огляд матчу

4 хвилини
2,9 т.
Доля чемпіонства під питанням: як 'Динамо' і 'Шахтар' познущалися один над одним у Класичному. Тактичний огляд матчу

Головний матч першого кола між "Динамо" та "Шахтарем" завершився внічию. Абсолютно різний підхід до вирішальної гри, червона картка та тотальна перевага по таймах - такою вийшла чергова зустріч українських грандів. OBOZ.UA розповідає про головні моменти Класичного, в якому обидві команди одночасно заслуговували на перемогу і нічого для неї не зробили.

Відео дня

Стартові склади

"Динамо": Бущан, Тимчик, Попов, Михавко, Дубінчак, Бражко, Андрієвський, Буяльський, Кабаєв, Брагару, Ванат.

"Шахтар": Різник, Конопля, Бондар, Матвієнко, Педро Енріке, Криськів, Судаков, Бондаренко, Зубков, Егіналдо, Сікан.

Перший тайм. Незмінний склад "Шахтаря" зберігає настрій ЛЧ

Для українського глядача це була, передусім, зустріч двох учасників єврокубків, які провалили старт своїх кампаній. Всередині тижня "Динамо" мінімально програло "Ромі", хоч і могло вигравати. Так само "Шахтар" мінімально поступився "Арсеналу", коли міг забирати 3 очки. Незмінний склад гірників і серйозна ротація динамівців - читалося принципове значення двобою для українського футболу. Показало це і зіткнення на перших секундах, коли зіткнулися Судаков і Бражко. Удари ногами налякали глядачів і тренерів та, на щастя, минулося без вимушеної заміни в цьому випадку. Але трохи пізніше задню потягнув Попов - надзвичайна втрата по захисту біло-синіх.

Старт матчу забрав собі "Шахтар". За 15 хвилин було 3 шалені моменти, де тягнув Бущан. Ключовим гравцем гірників став Зубков, який під час білдапу починав нижче, аби дати партнерам бачення для подальшого розвитку атаки. Він пропонував себе, мав кілька дуже цікавих ударів. А також - витягував на себе захисників, що дало простір для моментів Егіналду та Судакова.

Першу загрозливу атаку "Динамо" ми побачили аж на 24-й хвилині. От тільки безрезультативну - Бражко, Ванат і Буяльський організували крутий випад, зловивши захист суперника на дезорганізованості, та навіть точні короткі паси не завершилися ударом: Бондар і Матвієнко відібрали м’яч і заблокували другий темп. Пізніше кияни провели ще кілька атак за схемою "фланг-простріл", утім не було навіть удару.

Динаміка матчу була високою: вже до середини тайму "Шахтар" назбирав 60+ відсотків володіння та постійно нарощував темп. Без Шапаренка господарі розвивали атаки через фланги, але Конопля та Педро Енріке постійно були на крок попереду. Кабаєва та Брагару регулярно позбавляли обох можливості прорватися далі. Один раз латералі не встигли закрити класичну київську атаку, втім Ванату не дали замкнути простріл.

"Шахтар" відмінно закривався проти контратак і з десятком ударів був набагато ближчим до голу. "Динамо" без Попова програвало верхові моменти, а свої нечисленні моменти згавило. Підсумок тайму - нічийний рахунок мав ставати розгромним.

Другий тайм. Необов’язкова червона кардинально змінює хід матчу

"Шахтарю" знадобилося тільки 3 хвилини, щоб перетворити свій тиск на гол. Звичайний кутовий, але хаос захисту киян не дав ані приборкати м’яч, ані винести його. Здалося, що половина гірників спробувала пробити по воротах і з такою кількістю ударів та рикошетів Бущан вже не зміг впоратися.

Команди не могли приборкати абсолютно різний футбол і це стало очевидним у другому таймі. Підопічні Пушича відчували свою перевагу та легко вигравали індивідуальні дуелі, а після голу почали грати від суперника. Із боку команди Шовковського час від часу траплялися імпульсивні випади в пресинг, що призводило до нових ударів по їх воротах. Все б так і розвивалося, якби не 59-та хвилина і зовсім необов’язковий фол Криськіва. "Шахтар" в абсолютно виграшному матчі опинився вдесятьох - із цього моменту ініціатива повністю переходить до біло-синіх.

Статистика показала, що лише в більшості гравці "Динамо" змогли зупинити свій жах в обороні: Бущан працював небагато, але це переважно через невлучні спроби помаранчевих футболістів. Атаки киян не давали впевненості навіть після виходу Герреро та переходу на два нападники, а передачі на проникнення не проходили через неспроможність адресатів зачепитися за м’яч. Хиткий рахунок гірники утримували надвіддачею, в оборону поверталися і гравці нападу. А ще - біло-сині діяли дуже повільно, дозволяючи супернику навіть у меншості нівелювати перевагу.

На останні хвилини матчу Пушич закриває ворота схемою 5-3-1 - контролювати оборону замість Криськіва виходить Степаненко. Тимчик і Бражко так і не отримували м’яч, тому вперед до чужого карного виходив вже Михавко - і це допомогло. "Динамо" активніше розігрувало атаки через фланг, в одну з таких підключився Дубінчак і прострілом знайшов свіжого Караваєва - класичний джокер Шовковського розстріляв ворота з метра. Різник, який рятував прогалини в автобусі своєї команди, тут був безсилий.

1:1 - "Шахтар" втрачає Класичне, а інертне "Динамо" раптово чіпляється за очки. Перший тайм був за гірниками, другий дозволив киянам вирівняти положення. Перемоги не заслуговував ніхто. Пушич і його команда не витримують штурми, якими самі ж не нехтували 45 хвилин. А біло-сині без Шапаренка та Ярмоленка (і в ході матчу Попова) нездатні нав’язати боротьбу. Різниця у 6 очок між клубами зберігається. Напевне, до наступного Класичного.