10-та перемога "Прометея": результати Суперліги Windrose 31 жовтня

7 хвилин
6,3 т.
У чемпіонаті України відбувся черговий матч-день

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 31 жовтня, грають чергові поєдинки регулярного сезону Суперліги Windrose. У Запоріжжі місцевий однойменний клуб переміг "Кривбас" (80:70). Матч БК "Тернопіль" – БК "Одеса" завершився з рахунком 67:75. "Прометей" обіграв "Миколаїв" (92:79), здобувши 10-ту перемогу в сезоні, а "Київ-Баскет" розгромив "Хімік" 102:64.

На початку зустрічі Кривбас та Запоріжжя билися за контроль над грою. При цьому демонстрували досить результативну гру, влучаючи обидва понад 70% спроб із гри.

Поступово гості захопили ігрову перевагу, здобувши перед великою перервою 5 очок переваги. У гостей за цей час 11 очок набрав Полайт та 10 Мотлі. У запоріжців впритул до 10-очкової межі підійшов лише Джозеф – 9.

Запоріжжя – Кривбас

Після перерви у господарів розладналися дії в атаці. За третю чверть запоріжці змогли набрати лише 12 очок. Втім Кривбас не скористався нагодою, збільшивши відрив лише на один бал.

Натомість у заключній 10-хвилинці господарі суттєво додали. Гості не втримали тиск суперника: на 25 очок запоріжців відповіли лише дев'ятьма своїми.

Господарі в підсумку виграли підбирання (36:25), розстріляли суперника з-за дуги (7 влучань проти 3) та вибороли перемогу в матчі, яка дозволила відірватися від криворіжців у турнірній таблиці.

Запоріжжя наступний матч грає 4 листопада на виїзді проти Прометея. Кривбас того ж дня гратиме вдома проти Миколаєва.

Запоріжжя – Кривбас – 80:70 (26:29, 17:19, 12:13, 25:9)

Тернопіль — Одеса

Одеса здобула другу виїзну перемогу у сезоні, перегравши Тернопіль 67:75.

Це була зустріч сусідів по турнірній таблиці – обидві команди по три матчі виграли в чемпіонаті і перебували поза зоною плей-оф.

Але якщо Тернопіль після невдалого старту (1 перемога в 8 матчах) починав виправляти своє положення, вигравши останні дві зустрічі, то Одеса з останніх п’яти матчів виграла лише один. Втім, уже дебют гри показав, що одесити приїхали до Тернополя перемагати.

Одеса розпочала матч з ривка 2:10 за перші дві хвилини і Дмитру Забірченку довелося брати тайм-аут. Це не сильно змінило хід гри, бо Тернопіль провалив дебют гри у захисті, та й у гостей пішли кидки, завдяки чому за перші 7 хвилин вони потрапили 9 із 10 кидків. На той момент рахунок став 8:22 – у господарів, навпаки, нічого не виходило в атаці. Наприкінці Тернопіль трохи підправив ситуацію і на першу перерву команди пішли з рахунком 13:25.

У другій чверті Дмитро Забірченко різними поєднаннями на паркеті та перестановками все ж таки навів лад у захисті, хоча в атаці у команди так само не йшло. Як мінімум завдяки грі у захисті Тернопіль не відпустив Одесу у більший відрив, але й підібратися за підсумками десятихвилинки не зумів – 30:44.

У третій четверті тернополяни завелися і на куражі почали скорочувати відставання, хоча багато вільних кидків команда продовжила не попадати. Але і гості робили все, щоб утримати перевагу. Зрештою, на останню перерву команди пішли з рахунком 52:60.

В останній чверті Тернопіль двічі підбирався до суперника на відстань 4-5 очок, але Одеса не здригнулася. Показовим був момент за три хвилини до кінця, коли гості виграли чотири підбирання під чужим кільцем поспіль і майже хвилину провели в атаці.

У наступному матчі 6 листопада Одеса буде приймати Хімік, а Тернопіль вирушить у столицю для зустрічі з Київ-Баскетом.

Тернопіль — Одеса 67:75 (13:25, 17:18, 22:17, 15:15)

Тернопіль: Бояркін 9 + 5 передач, Фурстінгер 11 + 5 передач, Долежай 8, Головчик 0, Дашич 16 + 10 підбирань – старт; Кларк 15, Сандул 6, Луценко 2, Луна 0, Боднар 0.

Одеса: Лейманіс 11, Агафонов 13, Келлісон 25, Фіцпатрик 4, Носков 8 + 12 підбирань – старт; Лаурис 9, Ткачук 3, Балабан 2, Новіков 0, Марченко 0.

Прометей – Миколаїв

Прометей переміг вдома Миколаїв в матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose – 92:79.

У стартовій чверті гості досить впевнено грали з чинним чемпіоном та головним претендентом на наступний титул. Однак уже з початком другої 10-хвилинки ситуація суттєво змінилася. Господарі на повну силу ввімкнули агресію та пресинг. Ривок 12:0 красномовно продемонстрував подальші перспективи команд у зустрічі. Уже на велику перерву слобожанці здобули 16 очок переваги.

Велика перерва не вплинула на подальший перебіг боротьби. Уже за дві хвилини після поновлення гри гості вимушені були брати чергову паузу. Однак налагодити надійну взаємодію це не допомогло. Господарі продовжували повністю контролювати поєдинок.

Гості до останнього намагалися чинити опір, особливо наполегливим був Андре Волкер, який став найрезультативнішим у матчі. Втім його зусиль без відповідної підтримки було занадто мало. Прометей впевнено здобув десяту поспіль перемогу в чемпіонаті.

У господарів на 35 секунд виходив на майданчик захисник збірної Олександр Мішула. Він ще влітку приєднався до слобожанців, але тривалий час відновлювався від травми.

Прометей наступний поєдинок грає вдома 4 листопада проти Запоріжжя. Миколаїв того ж дня гратиме в Кривому Розі.

Прометей – Миколаїв – 92:79 (24:20, 26:14, 27:26, 15:19)

Прометей: Еванс 20о + 15пд + 7пр, Харрісон 17о + 5пр, Білан 10о + 6пд, Лукашов 10о + 5пд + 5пр, Беліков 9 – старт; Липовий 15, Петров 7, Доу 4, Мішула.

Миколаїв: Волкер 25о + 7пд + 6пр, Дубоненко 16, Барніс 9, Ніксон 8о + 5пд, Рокас 6 – старт; Даніел 6, Тищенко 4, Кожемякін 3, Заплотинський 2, Хохоник.

Київ-Баскет — Хімік

Київ-Баскет та Хімік яскравим матчем завершили ігровий день 31 жовтня у Суперлізі Windrose. Перемогу в підсумку відсвяткували кияни – 102:64.

Команди зі стартових хвилин на радість глядачів почали грати у відкритий баскетбол. У результаті перша чверть перетворилася на особисту битву результативності Дмитра Скапінцева та Кріса Джонса. Цю локальну битву з рахунком 15:11 виграв форвард Київ-Баскета, який за рахунок своїх габаритів легко розбирався під кільцем Хіміка, але загалом команди на першу перерву пішли майже за рівного рахунку 24:22 на користь господарів.

У другій чверті кияни продовжили плідно грати, показуючи результативність на рівні 60%, а ось у Хіміка почався позначатися більш обмежений ресурс. І зрештою плавно рахунок з 29:29 у середині чверті став 41:33. До великої перерви Київ-Баскет утримав свою перевагу, яка завдяки баззеру Томсона досягла максимальних на той час 10 очок – 49:39 на велику перерву.

Третю чверть Київ-Баскет розпочав із ривка 8:0 і далі команда Багатскіса впевнено тримала здобуту перевагу у 18-20 очок – 70:52 перед останньою десятихвилинкою.

В останній чверті кияни продовжили грати у швидкий красивий баскетбол, а гравці Київ-Баскета в деякі моменти навіть куражилися. Хімік також намагався швидко відповідати, але в такій баскетбол команді Степановського грати поки що важко. У результаті Київ-Баскет швидко наростив перевагу до +30 і єдиною інтригою закінчення матчу є те, чи досягне столична команда показника у 100 набраних очок. З цим завданням підопічні Багатскіса впоралися. У підсумку все закінчилося з рахунком 102:64.

Складно виділити когось за грою у Київ-Баскету – одразу 7 гравців набрали у цій грі більш ніж 10 очок і четверо з них набрали понад 20 очок рейтингу ефективності. Чудова командна гра.

У наступному матчі Суперліги Windrose 5 листопада Київ-Баскет удома зіграє з Тернополем, а перед цим проведе у Польщі матч Кубка Європи ФІБА. Хімік 6 листопада зіграє в Одесі.

Київ-Баскет — Хімік 102:64 (24:22, 25:17, 21:13, 32:12)

Київ-Баскет: Вудсон 14 + 6 підбирань, Кеффі 10, Вашингтон 18, Ковальов 2, Скапінцев 16 + 7 підбирань – старт; Томсон 18 + 8 передач + 4 перехоплення, Гаррет 12 + 10 підбирань, Тиртишник 12, Іванов 0.

Хімік: Спенсер 11, Джонс 15, Ковляр 2, Антіпов 4 + 5 підбирань, Мироненко 0 – старт; Едвін 17, Козак 9, Морріс 6, Сорочан 0, Рябчук 0, Завадський 0.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні в Харкові місцеві "Соколи" велико перемогли "Черкаські Мавпи" 79:59, а у другому матчі "Дніпро" поступився вдома "Будівельнику" 87:100.