Успіхи "Київ-Баскета" та "Будівельника": результати Суперліги Windrose 23 січня

6 хвилин
11,6 т.
Матчі відбулися у Черкасах та Києві

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 23 січня, було зіграно чергові три поєдинки регулярного сезону Суперліги Windrose. "Черкаські Мавпи" вдома поступилися "Київ-Баскету" (73:83 ), "Будівельник" на своєму паркеті обіграв "Тернопіль" ( 89:80 ), а "Запоріжжя" в гостях обіграв "Хімік" (86:56).

У "Київ-Баскета" та "Мавп" були втрати перед грою. У "Мавп" через коронавірус були відсутні декілька гравці і тренери, зокрема Максим Міхельсон. А у гостей не грали Джордан Свінг і Майкл Кеффі. Кияни приїхали до Черкас у ранзі фаворита, проте "Мавпи" добре підготувалися і нічим не поступалися по грі у першій чверті. Проте наступну десятихвилинку господарі провели вже менш результативно і не так впевнено, а "Київ-Баскет" продовжив регулярно набирати очки. Особливо активними у гостей були Джеймс Томсон і Ілля Тиртишник. На велику перерву кияни пішли ведучи +9.

"Черкаські Мавпи" – "Київ-Баскет"

На старті другої половину матчу "Мавпи" зробили невеликий ривок і наблизились до киян на відстань чотирьох очок, однак декілька поспіль результативних атак "Київ-Баскета" відновили їм комфорту перевагу. Втім, ненадовго. Генрі Дугат і Дювон Максвелл, які були лідерами "Мавп" у цьому матчі, перед останньою перервою відновили інтригу, скоротивши відставання до 5 очок.

Вирішальною стала остання чверть, де "Мавпи" дали бій "Київ-Баскету", однак їх підвела реалізація. У цьому компоненті гості були кращими, а триочкові від Джеффрі Гаррета і Томсона фактично принесли перемогу команді. У підсумку кияни втримали перемогу над "Мавпами", яка стала третьою в цьому сезоні.

Наступний матч "Черкаські Мавпи" проведуть також дома і теж проти команди із Києва – "Будівельника" 28 січня, а "Київ-Баскет" 30 січня проведе гру з Тернополем на виїзді.

"Черкаські Мавпи" – "Київ-Баскет" 73:83 (18:20, 19:26, 22:18, 14:19)

"Черкаські Мавпи": Хамільтон (14 + 4 підбирання), Кольченко (10), Дугат (20 + 5 підбирань), Шаліч (12+ 6 підбирань), Максвелл (17 + 9 підбирань), Романовський (0), Здирка (0), Конате (0), Бондаренко (0), Смерич (0), Сергеєв (0), Токовенко (0).

"Київ-Баскет": Томсон (19 + 8 підбирань), Вудсон (0), Войналович (0), Вашингтон (10), Скапінцев (12), Гаррет Дж. (11 + 7 підбирань), Анікієнко (7), Тиртишник (14), Ковальов (10), Іванов (0).

"Будівельник" — "Тернопіль"

"Будівельник" приймав "Тернопіль" у другому матчі 14-го ігрового тижня регулярного чемпіонату Суперліги Windrose.

Команда провели результативну першу половину, обмінявшись серією ривків. "Будівельник" набрав 32 очки за першу чверть і лише 14 за другу. "Тернопіль" значно якісніше захистився саме в другій десятихвилинці, за рахунок чого команда Дмитра Забірченка набрала 11 очок у швидкому напді, трансформуючи втрати киян у фастбрейки. Гості провели дві рівні і сильні чверті в нападі, серйозно обмеживши господарів у другій десятихвилинці. Як результат, після великої перерви – 48:46 на користь тернополян.

Вирішальною в цьому матчі стала четверта чверть. Якщо в третій продовжувалася рівна та результативна гра, то в заключній десятихвилинці "Будівельник" нарешті додав у захисті: цього виявилось достатньо для перемоги. Кияни спровокували у тернополян велику кількість втрат, пропуситивши за чверть лише 12 очок, а Гудвін та Рендл вчасно взяли гру в нападі в свої руки.

"Будівельник, залишивши свій найкращий відрізок на завершення матчу, довів його до перемоги – 89:80. Кияни втретє в сезоні здолали "Тернопіль".

"Тернопіль" свій наступний матч проводитиме 30 січня вдома проти "Київ-Баскета", а"Будівельник" 28 січня на виїзді зіграє проти "Черкаських Мавп".

"Будівельник" — "Тернопіль" 89:80 (32:25, 14:23, 23:20, 20:12)

"Будівельник": Гудвін 25 + 7 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення, Гордон 19 + 11 підбирань, Браун 13 + 7 підбирань + 4 блок-шота, Близнюк 3 + 6 підбирань + 4 передачі, Стоктон 2 + 5 передач + 4 підбирання — старт, Рендл 21 — 5 втрат, Кондраков 6, Конєв 0.

"Тернопіль": Дашич 18, Фурстінгер 16 + 11 підбирань, Фурстінгер 16, Джонс 15 + 12 підбирань + 5 передач, Мюррі 9 + 6 передач, Бояркін 8 + 6 передач – старт, Луценко 7, Місяць 7, Шиманський 0.

"Хімік" — "Запоріжжя"

"Хімік" вдома розгромно поступився"Запоріжжю" 56:86 у матчі регулярного чемпіонату Суперліги Windrose.

Після рівного початку гри (перші 5 хвилин завершились з рахунком 9:10) баскетболісти "Запоріжжя" заграли агресивніше і почали відриватись у рахунку. На першу перерву команди пішли за переваги гостей +17 – 15:32.

У другій чверті "Хімік" намагався скоротити відставання, але у "Запоріжжя" пішли дальні кидки, яких за 20 хвилин гри виявилось 9 точних з 17. Натомість у господарів бажала кращого загальна результативність (42%), зокрема не йшли штрафні (4 з 10, з них 3 з 4 у Ковляра).

Зрештою, на велику перерву команди пішли за рахунку 51:32 на користь "Запоріжжя", хоча часом перевага команди Овдєєнка сягала 24 очок.

Надалі хід гри не змінився – "Запоріжжя" у третій чверті довело свою перевагу до +35, хоча до перерви "Хіміку" трішки вдалось відігратись 44:73.

Остання чверть вже перетворилась у формальність – обидві команди не дуже йшли вперед і завершили цю десятихвилинку з рахунком 12:13.

"Хімік"– "Запоріжжя"

У "Запоріжжя" відзначимо легіонерів – Дейшона Френсіса з 21 очком та 8 підбираннями і Ясіна Джозефа з 18 очками, 8 підбираннями та 7 передачами.

"Запоріжжя" вперше у сезоні переграло "Хімік" і закріпилось на шостому місці турнірної таблиці, відстаючи на 1 перемогу від "Харківських Соколів". "Хімік" – сьомий, з відставанням на 2 перемоги від "Запоріжжя", але випереджаючи на 3 перемоги "Кривбас" та "Тернопіль".

У наступному турі 27 січня "Хімік" вдома буде приймати "Одесу", а "Запоріжжя" вдома має зіграти з "Прометеєм". Попередньо датою матчу стоїть 28 січня, але гра може буде перенесена через матчі лідера чемпіонату у плей-ін Ліги чемпіонів.

"Хімік" — "Запоріжжя" 56:86 (15:32. 16:20, 13:21, 12:13)

"Хімік": Спенсер 12, Джонс 11 + 7 підбирань, Ковляр 11, Рябчук 2, Антіпов 5 + 8 підбирань – старт; Едвін 4, Козак 8, Сорочан 3, Завадський 0, Мироненко 0.

"Запоріжжя": Мальчевський 9 + 6 підбирань, Френсіс 21 + 8 підбирань, Сізов 3, Джозеф 18 + 8 підбирань + 7 передач, Удрас 11 + 6 підбирань – 6 втрат – старт; Міхеєв 9, Морозов 4, Соколенко 5 + 5 підбирань, Тітов 6.

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні "Кривбас" вдома обіграв "Харківських Соколів" ( 80:74 ), а "Миколаїв" поступився "Дніпру" ( 68:76 ).