Україна вийшла у півфінал відбору на баскетбольний турнір ОІ-2024

11,6 т.

Чоловіча збірна України з баскетболу програла у третьому турі передолімпійського кваліфікаційного турніру в Туреччині та з другого місця у групі С вийшла у півфінал. Підопічні Віталія Степановського у Стамбулі поступилися господарям із рахунком 72:85.

Початок зустрічі пройшов у рівній боротьбі. Україна зробила акцент на триочкові, які точно реалізували Войналович, Крутоус та Ковляр. Коли на паркеті був В'ячеслав Кравцов, ми виглядали потужно, але як тільки його змінював Артем Пустовий, то відразу починалися проблеми. Класичний момент стався, коли Артем не забив 2 з відкритої позиції, а у захисті через нього турок точно кинув "трюльник".

Баскетболісти України продовжували успішно атакувати з дальньої дистанції – і лише завдяки триочковій статистиці (6/8) ми трималися на одному рівні. Під кільцем, особливо з виходом Пустового, ми повністю втрачали ініціативу.

Було видно, що збірна України дуже сконцентрована та налаштована на боротьбу. Головний тренер господарів у середині другого тайму отримав технічний фол через те, що надто бурхливо обурювався рішенням арбітра.

Це своєрідно розлютило його підопічних. Турки підняли темп, набрали 5 очок поспіль – і змусили Віталія Степановського брати тайм-аут за рахунку 34:33. Одразу після цього Бобров у себе під кільцем просто віддав м'яч супернику.

Український напад став хаотичним, втратив цілісність, що одразу негативно позначилося на результаті. Точні троячки перетворилися на "ейрболи", і лише Кравцов демонстрував стабільність під кільцем.

Поступово Туреччина завдяки потужному силовому баскетболу почала йти у відрив, за рахунку 44:38, змусивши Степановського знову брати хвилинну перерву. До великої перерви гандикап господарів ще більше зріс – 49:41.

У другій половині жодних кардинальних змін у малюнку гри не сталося. Збірна Туреччини, яку вів центровий "Х'юстон Рокетс" Альперен Шенгюн, впевнено виграла третю чверть 21:14.

У четвертій десятихвилинці підопічні Степановського розслабилися, почали грати на втіху і змогли скоротити розрив, проте на загальний підсумок це не вплинуло.

Свій матч плей-оф Україна зіграє у п'ятницю, 18 серпня. Найімовірніший противник – Хорватія. "Клітчасті" свій матч 3-го туру з Нідерландами проведуть пізніше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 1-му турі збірна України здобула драматичну перемогу в овертаймі над Болгарією, а у 2-му розібралася з Ісландією.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel і Viber. Не ведіться на фейки!