УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Евгений Гончар
Евгений Гончар
Эксперт по медицинской реформе

Блог | За що мені платити лікарю, або Коли зникнуть хабарі у медицині

За що мені платити лікарю, або Коли зникнуть хабарі у медицині

В Україні стартувала медична реформа, за якою наступного року буде два пакети в наданні медичних послуг. Один повністю безоплатний, за нього платитиме держава. Це пологи, невідкладна медична допомога і другий – за гроші пацієнтів. Вартість послуг, які будуть відноситися до другого пакету, може бути фіксованою по всій Україні. Тому українці прийматимуть рішення – чи платити власні кошти чи купувати страховий поліс.

Читайте: Разве это взятка платить за медицину?

Серед депутатів вже давно ходять розмови про пошук додаткових джерел дофінансування охорони здоров’я. Тому цілком ймовірно, що буде знайдений додатковий консенсус про збільшення обсягу фінансування медицини. Поки що невідомо, чи це буде добровільне страхування чи обов’язкове. Але той гарантований перелік безоплатних медичних послуг, який буде наданий, фактично і є страховкою. Бо ми громадяни, коли йдемо в магазин, платимо податки, які пізніше акумулюються у державному бюджеті, і з яких держава оплачує медичні послуги.

Читайте: Есть два способа кардинально решить проблемы медицины

Я вірю, що в найближчі роки суттєво впадуть т.з. лікарські гонорари. Чому? Коли пацієнт знатиме, що за нього вже хтось заплатив гроші, наприклад, держава за пологи, то логічно запитає – а за що я маю платити ще раз? Зараз такого питання пацієнт не ставить, бо знає, що зарплата лікаря умовно 3 тис 200 грн. Самі лікарі теж отримувати більші офіційні зарплати. Тому кількість гонорарів чи хабарів, як це називають, зменшиться. Але говорити про повне викорінення цього феномену в середньостроковій перспективі не можна. Навіть в країнах ЄС, які є нашими сусідами, це явище ще не повністю зникло.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...