УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Джек Ма
Джек Ма
Самый богатый человек в Китае

Блог | Не робіть бізнесу із друзями

Не робіть бізнесу із друзями

Про важливість холоднокровності

Не можна ставати бізнесменом, якщо ти не здатен зберігати холоднокровність під час конкурентної гонки. Я практично не відчував страху або сумнівів за останні 20 років – під час створення та розвитку Alibaba.

У бізнесі ніколи не турбуйся про конкуренцію, ніколи не турбуйся про тиск. Якщо турбуєшся про тиск, не будь бізнесменом.

Про те, як набирати співробітників

Немає нічого страшного в тому, щоб наймати людину, розумнішу за себе, хоча цього й побоюються деякі бізнесмени, - передає Mind. - Краще мати справу з тими, хто міг би через декілька років стати його босом.

Мені подобаються позитивні люди, які ніколи не здаються. Вони зазвичай оптимістичні і ніколи не скаржаться.

Читайте: Неудачник – это тот, кто падает и лежит. Победитель всегда поднимается

Про значення освіти

Сьогодні важливо навчити дітей бути творчими і виконувати ті завдання, з якими не впораються машини.

Щоб керувати розумними людьми, ви повинні використовувати культуру і систему цінностей, щоб вони вірили в те, що роблять. Управляти дурними людьми можна за допомогою правил і паперової роботи.

У машин майбутнього є чипи, але у людей є серця. Освіта повинна рухатися в цьому напрямку.

Про екологію та навколишнє середовище

Сьогодні недостатньо просто бути корпорацією, що не завдає шкоди навколишньому середовищу. Потрібно робити правильні речі.

Якщо думати про Землю як про людину, то ви видобуваєте нафту і вугілля, ви спалюєте її. Земля помститься.

Людству необхідно використовувати технології, що підтримують навколишнє середовище. Заробляння грошей було важливим на самому початку шляху, тепер потрібно бути екологічним та стійким.

Читайте: Вас ждут кровь, пот и слезы. Но это рецепт успеха

Про цінності

Одна з причин, з якої я вижив протягом 20 років, полягала в тому, що я був учителем. Основний життєвий принцип, яким я керуюсь в повсякденному житті – це допомагай людям бути кращими за тебе.

Але при цьому я би застеріг підприємців від роботи з друзями. Спільна справа може зіпсувати відносини між людьми, а дружба – цінніша, ніж бізнес.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...