newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Блог | Насильство в маршрутках: чому українці дозволяють себе принижувати

Насильство в маршрутках: чому українці дозволяють себе принижувати

Друзі, а от вас же теж коробить від оцього насильства в маршрутках "передайте за проїзд"?

Видео дня

Взагалі маршрутка – це такий чудовий приклад щоденної податливості і залізобетонної звички до приниження!

У мене в пам’яті на все життя відклалася велика срака однієї жінки, затиснута між дверима 724-ї маршрутки Либідська-Іванковичі.

Поки двері "Богдана" на ходу натужно ковтали її сідниці у квітчастому платті, вона пітною рукою простягала водієві 20 гривень, щоб же він не подумав, що вона такого клопоту йому завдає даремно.

Років десять тому я пережила шок, коли, сидячи біля водія, відмовилась передавати "за проєзд", і вся переповнена маршрутка буквально накинулась на мене.

У відповідь на мої аргументи про їхні права, про оплачений проїзд, про те, що перевізник економить на ставці кондуктора і змушує пасажирів безкоштовно виконувати його роботу, про те, що водій наражає їхнє життя на небезпеку, рахуючи гроші під час руху, я почула масу контраргументів: від "рассєлась тут", "шо, тяжко передати гривню?" до "рот закрий" і "прінцеса бл.дь".

Тобто якщо ти говориш людям про їх права, ти кидаєш виклик пасажирському договору маршрутки, який передбачає добровільну відмову від цих прав і визнає нормою колективну згоду на приниження гідності.

А от агресія щодо свідка цього колективного приниження – це дуже цікава психологічна штука, чиста достоєвщина. Мені здається, що вона сильно пов’язана з нашими глибшими суспільними вавками. Зокрема опором декомунізації, несприйняттям історичної правди, свідомістю громадян на виборах і так далі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...