Хибне добро: чому діти мають говорити російською заради переселенців?

Хибне добро: чому діти мають говорити російською заради переселенців?

Внук моєї знайомої ходить до другого класу. Живе з батьками в селі. З ними й з бабусею та дідусем говорить українською мовою, а от із однокласниками та однолітками російською. Я запитала, чому так, адже на Черкащині в селах, наскільки я знаю, і школи українські, і люди спілкуються українською. Як гадаєте, що він мені відповів?

Зараз і у вас, як і в мене тоді, волосся дибки стане...

Хлопчик сказав, що до їхнього села переїхала родина з Донецької області і дівчинка, яка прийшла до них у клас, розмовляє тільки російською. Тому на догоду їй усі стали говорити російською, а тепер і звикли так. Бо й ігри у планшеті російською, і пісні навколо російською, й мультиків по телебаченню багато російською.

Звичайно ж, у мене виникло запитання: "Чи самі ви вирішили розмовляти з дівчинкою російською, чи вам хтось підказав?"

Видео дня

Хлопчик відповів, що вчителька так сказала, бо дівчинка ж переселенка, їй важко, треба створити для неї комфортне середовище.

ОПА! Це ж якою може бути запопадливість, щоб таку ведмежу послугу зробити дитині! Замість того, аби дитина чула українську і вливалась у середовище, НА ДОГОДУ ЇЙ ОДНІЙ усьому класу довелось прогинатись під неї! І подано ж усе під гарною обгорткою! А українці ж добрі, турботливі!

І тут мені пригадалась історія, як до завідувачки відділом освіти прийшли переселенці у 2014 році і почали вимагати російськомовних груп у дитсадках, російськомовних класів, бо їхнім дітям важко ж буде вивчити українську! І як та розшаркувалась перед ними, мовляв, звичайно ж, підемо назустріч...

Боже ж ти мій! Скільки ж можна робити хибне добро, яке потім приносить зло!?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.