Віктор Вовк
Віктор Вовк
Народний депутат України

Блог | Держпрограмі співпраці з закордонними українцями бути!

Держпрограмі співпраці з закордонними українцями бути!

28 лютого в Окружному адміністративному суді м. Києва відбулось судове засідання за моїм адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України щодо невиконання вимог Закону України "Про закордонних українців" в частині незатвердження Державної цільової програми співпраці із закордонними українцями. І це зразу дало перший серйозний результат!

Видео дня

Справа в тому, що Кабмін всупереч вимог Закону України "Про закордонних українців" вже 2 роки поспіль, після закінчення дії попередньої програми в кінці 2015 року, не затверджує нову державну програму співпраці із закордонними українцями. І це попри два мої депутатські запити з цього питання, низку депутатських звернень та ініційованих мною публікацій в пресі, зокрема в газеті "Україна молода".

Значною мірою ця ситуація була зумовлена пасивною позицією Міністерства закордонних справ України, для якого співпраця з закордонними українцями (попри пряму норму ст.12 Конституції України та спеціальний закон) очевидно не в пріоритеті.

Хоча влада часто любить згадувати про близько 20 млн. українців, які проживають за межами держави. Але не надто прагне реально працювати над консолідацією світового українства і розбудовою ефективних зв’язків з ним.

Зокрема, влада тривалий час нехтувала цільовою програмою співпраці та системно ігнорує вимогу закону про створення спеціального органу влади, наприклад агентства, зі співпраці з закордонними українцями.

Тому мною наприкінці 2017 р. і були подані два позови для забезпечення виконання Кабміном Закону України "Про закордонних українців" (щодо програми та "агентства").

Як з`ясувалось під час судового засідання щодо першого позову, 23 лютого, за 5 днів (!) до початку розгляду в суді, МЗС України нарешті подало на розгляд Кабміну проект "Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017-2020 роки".

При цьому, навіть головуюча на засіданні суддя припустила, що саме мій позов до Кабміну вплинув та прискорив внесення МЗС цієї програми!

Держпрограмі співпраці з закордонними українцями бути!

Сподіваюсь Кабмін затвердить цю програму у найкоротші терміни для забезпечення реальної співпраці із мільйонами українців у всьому світі, а далі виконає принципову вимогу закону щодо створення спеціального органу (агентства) зі співпраці з закордонними українцями (вже в рамках мого другого позову).

Тож і надалі як представник фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Комітеті у закордонних справах буду вживати всіх заходів для забезпечення національних інтересів України у сфері зовнішньої політики, зокрема належного виконання Урядом законів у галузі міжнародних відносин.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...