ПереМогти

ПереМогти

Напевно, кожен з нас може пригадати моменти, коли, крім капітуляції перед життєвими обставинами, здається, немає іншого виходу. Інколи такі моменти можуть затягуватися на тижні й місяці. Буває, сили, щоб впоратися з труднощами, не знаходяться роками. Проте люди, які здолали всі випробування, є унікальним прикладом для всіх нас, взірцем – як не втрачати волю навіть за найважчих обставин.

Ще два дні (до 30 квітня) в Києві триватиме друга частина мультимедійного проекту "Переможці".  Його герої – учасники бойових дій на Сході України, які, захищаючи Батьківщину, дістали важкі поранення і яким було ампутовано одну або й кілька кінцівок. Я постійно зустрічаюся з українськими воїнами в рамках роботи нашого центру AXIOS. Такі зустрічі завжди викликають почуття вдячності, гордості, захоплення мужністю, поваги. А от спілкування з учасниками "Переможців" додає ще й особливого заряду та мотивації. Ні в їхніх словах, ні в очах я не бачив фатальності, навпаки – у їхньому теплому і водночас твердому погляді є відблиск перемоги Добра.

Видео дня

Наше завдання сьогодні – їх підтримати. Адже виставки та презентації закінчаться, софіти погаснуть,  камери завершать зйомку,  гості роз’їдуться по своїм справам та домівкам, а хлопці продовжуватимуть свою  боротьбу за гідне життя.

Що ми всі можемо та маємо зробити, аби наша участь не обмежувалася словами вдячності та селфі з  події?  Місія виставки "Переможці 2" – не просто  привернути увагу і ще раз  виказати захоплення хлопцями, ні,  вона має  мотивувати  і надихати до дії.

Я думаю, найперше, треба відкрити Україну для всіх її громадян. Зробити перебування за межами дому комфортним для людей.  Почати колосальні зміни в цьому напрямку може кожен з нас. Це просто й недорого. Візьмемо щоденну життєву ситуацію – похід в магазин, кафе, ресторан, кіно. Ми навіть не помічаємо, не задумуємося, як потрапити в приміщення торгового центру, аптеки чи кав’ярні. Є люди, для яких це стає випробуванням, але ж його могло б і не бути – достатньо просто встановити пандус та зробити двері трохи ширшими.

Самостійно оплатити рахунок в банку, чи зняти гроші з картки в банкоматі – в Україні для людей на візку це справжня проблема, хоча її рішення елементарне і потребує інвестицій в кілька тисяч гривень.

Окреме питання – користування громадським транспортом. Як добратися в центр міста зі спального району людині на візку? В Європі для цього в автобусах є платформи для заїзду в транспорт, а також спеціальні місця для візків з відповідними кріпленнями.

Це все це не просто питання. Це план дій. Мій, ваш, України.           

Насправді, це не ми допомагаємо хлопцям – ми одержуємо допомогу від Героїв. Адже вони показали нам не лише приклад національного героїзму в захисті Батьківщини, але й героїзм особистий – у тому як перемагати життєві обставини, які видаються непереборними.

І, до речі, вже сьогодні у вільному продажі ви можете придбати спеціальний випуск журналу VIVA!Переможці з фотосесією та історією кожного з "Переможців". Зробивши це, ви не лише допоможете в поверненні до повноцінного життя цих та інших захисників України. У момент, коли життєві труднощі спокушатимуть зневірою, ви зможете подивитись на ці фотографії в журналі та запитати себе: чи варто капітулювати?

Олег Магалецький, Директор Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...