УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Центр AXIOS
Центр AXIOS
Центр психологической помощи

Блог | Практичну допомогу ветеранам у кожне місто

Практичну допомогу ветеранам у кожне місто

Наприкінці жовтня 2016 року розпочав свою роботу Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS. І хоча наш офіс розташований в столиці,  в місті з чи не найбільшою кількістю  пропозицій і можливостей для роботи в Україні, але навіть тут, у Києві, з  цим питанням виникають складнощі. В тому числі й у ветеранів російсько-української війни, допомога яким є головною задачею нашого Центру. Працевлаштування – основна наша послуга – це справді тривалий процес. Аби допомогти демобілізованим бійцям та їхнім найближчим родичам (Центр AXIOS допомагає  й сім’ям солдат) отримати достойну роботу з гідним рівнем оплати праці, офіційним працевлаштуванням і можливостями особистісного та кар’єрного розвитку, потрібна старанна робота як усієї команди фахівців Центру, так і безпосередньо самого захисника. Ця робота включає  в себе декілька етапів: психологічну реабілітацію, професійну орієнтацію,  визначення потреб ринку праці в спеціалістах,  навчання та підвищення кваліфікації,  складання резюме,  проходження співбесід,  погодження умов праці тощо.

Протягом останніх десяти місяців ми мали можливість побувати в відрядженнях  у багатьох  українських  містах та  містечках. Ми побачили, що в регіонах стан справ з повноцінним поверненням ветеранів до мирного життя,  включно з їхнім працевлаштуванням, ще більш складний,  ніж у Києві. І тоді ми замислились: а чому подібних нашому Центрів немає в інших  українських  містах? Чому той досвід, ті уроки, отримані на практиці, ту ефективність допомоги, яку ми маємо, не використовувати й поза межами столиці?

Читайте: Стратегия выхода из войны: центр AXIOS предложил объединиться ради помощи бойцам АТО

"Що для цього треба?" – друге питання, яке ми поставили собі. І ось так  з  метою посприяти появі подібних організацій в інших містах та регіонах  України, ми почали займатися  систематизуванням  і узагальненням нашого  практичного досвіду, аби звести всі напрацювання до одного чіткого, детального та всеохоплюючого документу-алгоритму. За аналогією з  корпоративним сегментом подібний опис своєї роботи ми назвали "франшизою". Виникло третє  питання: а й справді, чому франшизи в Україні існують лише у бізнесі? Чому в некомерційному, неприбутковому секторі не можна адаптувати відповідну практику? Чому б  безкоштовно не ділитися і не масштабувати успішний досвід?" І наша відповідь така: не просто можна,  це треба робити!

Ми продовжуємо активно їздити Україною,  переконуємо представників місцевого бізнесу,  органів державного та місцевого управління, громадських  організацій та ветеранських спілок перейняти успішну модель нашої  роботи, аби ефективніше допомагати захисникам України . В деяких  містах вже існують Центри допомоги учасникам бойових дій, але через брак досвіду, професійних навичок та знань, обмеженість ресурсів якість послуг, які вони надають ветеранам, лишає бажати кращого…

Ми ж  зі свого боку з радістю навчимо, покажемо,  запросимо на стажування, проконсультуємо. Більше того, спеціалісти Центру мають можливість виїжджати в тривалі відрядження з  такою метою, а, отже, всі ці послуги доступні не лише в Києві, але й за місцем роботи майбутнього аналогічного Центру. Всю допомогу ми надаємо безкоштовно – маємо таку можливість, дякуючи меценату  Андрію Мацолі,  який повністю забезпечує  фінансування Центру AXIOS. З подібними робочими поїздками й зустрічами, перемовинами та переговорами команда Центру вже розпочала комунікацію з представниками таких українських  міст, як  Дрогобич, Житомир, Миколаїв, Запоріжжя, Дніпро, Харків, Одеса, Полтава, Біла Церква та Львів.   Тож, закликаємо корпоративний сегмент,  меценатів, мерії, облдержадміністрації, місцевий бізнес,  ветеранський актив та громадський сектор до комунікації та співпраці – спільна робота з реінтеграції захисників України та їхнього працевлаштування може дати значно кращі та швидші результати! А Центр AXIOS зі свого боку зробить все належне, аби допомогти в цій вкрай важливій для нашої держави справі.  

Олег Магалецький, Директор Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...