УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Катерина Яресько
Катерина Яресько
Активист ГО "Автомайдан-Харьков", волонтер

Блог | Туреччина має заборонити незаконні судозаходи в Крим

незаконні судозаходи в Крим

Відкритий лист Послу Турецької Республіки в Україні

Шановний пане Посол!

вже чотири рази я зверталася до посольства Турецької Республіки в Україні (28 квітня, 1 та 13 травня, 9 червня), повідомляла про найкричущі випадки незаконних морських перевезень, що здійснюються між окупованими кримськими та турецькими портами. Жодної відповіді я не отримала, тому цей лист пишу як відкритий. На превеликий жаль, ми не бачимо спроб Туреччини реально вирішити проблему незаконних судозаходів та контрабанди, розповсюджених зараз у сірій зоні, на яку перетворився окупований країною-агресором Крим, а це шкодить не лише інтересам України, а є загрозою безпеки судноплавства та чесного бізнесу в усьому Чорноморсько-Середземноморському регіоні, де Туреччина займає особливе місце.

З травня місяця ми спостерігаємо, як судно m/v "ALIANCA" (IMO:7392593, MMSI:671203000, Call Sign:5VBE3, Flag:Togo) вивозить металобрухт з окупованих кримських портів, і з подивом фіксуємо як його приймають в турецьких портах Хереке та Немрут.

За цей час судно переміщувалось за таким маршрутом: Феодосія 25.05.17 – Севастополь 30.05.1017 – Nemrut 9.06.17 – Ялта 14.06.17 – Севастополь 20.06.17 – Hereke 28.06.17 – Керч 04.07.17 – Феодосія 07.07.17 – і зараз судно знаходиться в Чорному морі, курс на Туреччину.

Кримські порти є закритими Україною, вантаж переміщується через Державний Кордон України без дозволу митних та прикордонних органів, тож такий вантаж є контрабандним, і нам незрозуміло, чому його приймають у портах цивілізованого світу. Металобрухт цей було вивезено з окупованої території України, і походження цього металу невідомо. На вантаж виписано фейкові сертифікати, cargo-маніфести, коносаменти, декларації та порткліранс окупантами українського Криму. Ці документи є нікчемними, вони не можуть бути прийняті владою Туреччини, яка несе відповідальність за дотримання норм судноплавства, безпеку, чистоту комерційних операцій, забезпечення умов для розвитку здорового конкурентного бізнесу в своїх портах.

Ми підготували дві статті з нашими розслідуваннями брудних оборудок у виконанні судна ALIANCA, оприлюднили докази його незаконної діяльності, тож просимо розглянути наші матеріали та передати їх до МЗС та правоохоронних органів Турецької республіки, сприяти позитивному вирішенню цього питання задля добрих сусідських відносин, довіри та партнерства, існуючих між нашими країнами

З повагою, 

Катерина Яресько

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...