newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Петр Олещук
Петр Олещук
Политолог, преподаватель КНУ имени Тараса Шевченко

Блог | Зачем россиянам выборы, если они заранее знают результат?

Путин снова уйдет в президенты

Я долго размышлял, зачем московитам "выборы президента". Чтоб что? Результат предусмотрен заранее. Если бы даже теоретическая возможность была, чтобы на этих выборах что-то могло бы пойти не так – их бы просто не проводили. Итак, это спектакль. И все участники знают, что это именно спектакль. Так зачем ее проводить? Неужели, если бы завтра депутаты попросили бункерного деда принять корону и стать пожизненным правителем, это вызвало хотя бы минимальное возражение? Думаю, что нет. Среди массы никакой реакции бы не было. Возможно, было бы одобрение.

Далее текст на языке оригинала.

Тоді навіщо це все? З часом я зрозумів, що це все – просто політичний ритуал, який у таких консервативних суспільствах відіграє особливу роль. Чим бункерний дід, що має виняткову владу, відрізняється на тлі своїх численних підлеглих? Серед них теж вистачає кдбістів. Є дуже багаті люди. Вони теж мають свої клади. Що вирізняє його на тлі інших? Раніше був ритуал коронації, що робив царя абсолютним монархом. Тепер його заміщає ритуал "виборів", який слугує регулярним підтвердженням особливої влади одного. В стародавніх суспільствах, сповнених духу архаїки, первісні монархи періодично виконували щорічні та інші відтворювані ритуали. Наприклад, якогось "священного шлюбу". Бункерний дід же бере всю свою державу у "священний шлюб" через певну кількість років. І він уже не просто "один з багатьох", а такий один, єдиний і незамінний. Бо якщо від цього відмовитися і оголошувати правителя на "зібранні" усіх представників правлячого класу, то сам клас буде вважати, що перша особа – така сама, як і вони всі. А цього допускати не можна.

Вивищення "першої особи" – це дуже давнє та тонке мистецтво, що має давні традиції у тих краях.

Наприклад, тут важливу роль відіграє зовнішня політика, де треба демонструвати "велич". Не треба думати, що для них це не важливо, скільки би вони не говорили зворотне. Показовий у цьому ключі візит цього тижня на Аравійський півострів. Він раптово виник одразу після того, як з'явилася інформація із Бразилії, де, з одного боку, президент Лула "чекає" на свого московського "дорогого гостя", але і про ордер міжнародного суду там теж пам'ятають. При тому, що Лула – "великий друг", а Бразилія - "стратегічний партнер", але повторюється історія з Південною Африкою. І це виглядає не дуже, тому треба було одразу перекривати історію, і у демонстрації величі дуже допомогли "арабські друзі". Баланс "геополітичного зростання" збережено.

І ще, знову ж таки, коли пішов вал усіх цих оповідок про "труп у холодильнику", то я одразу згадав давню історію самозванства у московитів. Самозванство – це, загалом, дуже зручний інструмент заміни перших осіб без десакралізації самої особи правителя. Історії про "трупи у холодильнику" дуже допомагають знімати будь-які плями зі світлого царського образу. Якщо цар усіх переможе, то це зніме будь-який сумніви у його справжності. Якщо ж ні... Це все "бояри", які нахабно заховали справжнього правителя до холодильника, і потім все зруйнували. Але десь є "прихований цар", який неодмінно поверенеться. Треба лише вірити.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...