newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Вадим Денисенко
Вадим Денисенко
Народний депутат України

Блог | Принцип величия

Принцип величия

Путин подписал указ о новой доктрине внешней политики.

Видео дня

Однако главными потребителями этой доктрины будут всего три человека: Путин, Лавров и Патрушев.

Далее текст на языке оригинала.

Отже, життя в РФ погіршується. А якщо влада не може дати людям нормальне життя – треба народ годувати вєлічієм. Правда, народ, судячи з усього, ця доктрина особливо не хвилюватиме.

Якщо коротко про саму доктрину:

Росія – це цивілізація, окрема від західної, китайської, мусульманської та індійської. А сама Росія є центром русского міра (начебто хтось із цим сперечався).

– Війна із заходом – екзистенційна війна, але при цьому, Захід, за винятком англосаксів, не є ворогом. Простіше кажучи, ключове завдання зовнішньої політики РФ на західному напрямі: розірвати близькі відносини ЄС та США.

– РФ відбиватиме напади не лише на Росію, а й на союзників. Що це означає, зрозуміти складно, але, зважаючи на все, можна буде вигадувати гіпотетичні проблеми в умовній Білорусі чи Казахстані, щоб під виглядом із захисту заходити з військовим контингентом на чужу територію. Звучить голосно, але, насправді, виглядає нереалістично, особливо виходячи з реалій війни в Україні.

– Росія залишається захисником традиційних цінностей (нагадаємо – це єдина скрєпа, яка об'єднує понад 80% росіян і є ключовою ідеологією протистояння із Заходом)

Якщо коротко резюмувати – це повна копія радянської доктрини мирного співіснування з поправкою на нинішню роль Росії, як молодшого партнера Китаю і неможливість для самої Росії бути одним з полюсів у сучасному світі. І ось ця спроба об'єднати колишню велич із нинішньою реальністю робить цей документ пустушкою, спрямованою не так на зовнішній ринок, як на внутрішню пропаганду.

Що ми побачили тут нового? Нічого. Це точно не здивує Захід. І взагалі – це не здивує нікого у світі.

Навіщо потрібний був цей документ? Це виключно внутрішній документ для підвищення рівня пропаганди про велич Росії без будь-яких реальних наслідків у світі.

А якщо бути точнішим, то в цього документу є три читачі-споживачі: Путін, Лавров і Патрушев. Їм не вистачає в нинішніх умовах приводів для вєлічія. А якщо не можеш зробити щось конкретне – пиши войовничу доктрину.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...