УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Татьяна Селезнева
Татьяна Селезнева
Журналистка, советник министра по вопросам временно оккупированных территорий и ВПЛ 2016-2018 гг.

Блог | Крымский мост обречен. Как и Россия

Крымский мост обречен. Как и Россия

Телеканал "1+1 Україна" показав перший фільм із серії документального проєкту "СБУ. Спецоперації перемоги". Чому це кіно – нова віха українського воєнного епосу?

"Кримський міст на біс" - історія, де покроково описуються деталі - які вже можна "засвітити" - уславлених ударів по найзахищенішій споруді в світі. Яка, водночас, є незаконною будовою на території українського Криму і виконувала роль логістичної артерії для доставки ворожої зброї та підживлення південного фронту.

Кримський міст СБУ атакувала двічі: у жовтні 2022 року, через наземну диверсію. Всі ми пам’ятаємо, як палав міст після вибуху вантажівки із звичайною промисловою плівкою. Ця зухвала операція спецслужби спричинила немало галасу серед рашистів і розлютила бункерного діда. Адже для путіна Кримський міст – сакральна річ, символ влади, непереможності, уособлення міфу про священну, прости господи, русь. І дарма, що злодій пишається вкраденим. Для росії це і є нормою поведінки.

З того часу СБУ стала експерткою з питання знищення Кримського мосту. І у липні 2023 року зробила другу спробу руйнування цієї споруди, на охорону якої росія витратила понад мільярд доларів. Атакували вже з моря. Для цього в дуже стислі терміни Служба безпеки розробила і виготовила нові, вдосконалені надводні дрони "Sea Baby". Саме ці човники завдяки вправному керуванню пошкодили опори мосту і зробили його непридатним для перевезення БК (зараз росія використовує поромні переправи для цих цілей).

Шквал емоцій авторів та учасників спецоперації, коли дрони влучили в Кримський міст, передають глядачу важливий меседж: в Україні є освічені, розумні, відчайдушні та завзяті герої, які не зупиняться, поки не зруйнують не лише міст. А й підвалини імперськості російського псевдоутворення.

Унікальна синергія Служби безпеки та ВМС України, які об’єдналися, аби досягти цілі, - це те, чим Україна справді може пишатися. Найкращі фахівці буквально з нуля створили зброю, яка перетворила країну без власного флоту на володарку Чорного моря, королеву помсти. Ті, хто сміявся вчора з "селюків", сьогодні налякані не лише спротивом українців, а й їхнім наступальним потенціалом.

Фільм викликав суперечки: чи варто розказувати про успішні спецоперації саме зараз? Можливо, деталі варто притримати до нашої перемоги? Але якщо Спецслужба зважилася привідкрити деякі моменти складних, багатошарових задач, значить, про це точно можна говорити. З усіма пересторогами, побіжно, без важливих подробиць, лише про важливий для розуміння українців факт: СБУ виправдовує довіру громадян і працює для Перемоги. Випереджаючи противника, переграючи його, досягаючи результатів навіть в сучасному вимірі технологічного протистояння.

І коли у фільмі Голова СБУ Василь Малюк з усмішкою каже: "Кримський міст приречений", йому якось віриш.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...