УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергей Фурса
Сергей Фурса
Специалист отдела продаж долговых ценных бумаг Dragon Capital

Блог | Кошмар для Путина: как Кремль спасает рубль

 Падать российская валюта начала во время выступления Путина на форуме на Валдае

Путін підписав указ про обов’язковий продаж валютної виручки. Все йде по плану.

Путін рятує рубль і дуже не хоче, щоб він був 100+.

Тому кожного разу коли курс рубля підповзає під 100, вони вигадують щось новеньке. Але це новеньке працює дуже недовго. І з часом їм треба придумати якісь нові заходи по порятунку рубля.

Те саме буде з цим кроком. Тимчасово це укріпило рубль, десь до 97 рублів за долар, але з часом природа візьме своє. І природа рубля. І природа російської держави. І добре, що вони через політичні причини тримають рубль. Бо власне тримання рубля більш шкідливо для російської економіки ніж його поступова девальвація.

І на цьому тлі Путін виступає і каже, що російська економіка сильна як ніколи. Так, дуже дуже схоже. Саме так і веде себе валюта країни, де з економікою все в порядку.

А ще й диктатура якась корява, російська. Кілька місяців тому Путін і Ко зібрали провідний бізнес і наказали йому, але не офіційно, повертати валютну виручку. І якщо ти норм диктатор, якщо ти все контролюєш і тебе всі поважають, то цього має вистачити. Це якась неповага до диктатури, коли диктатор зібрав бізнес, розказав йому як діяти, а потім, з часом, коли бізнес так не діяв, вимушений вже офіційно міняти правила. Тим більше, що половина того бізнесу – це держ компанії, які очолюють твої друзі. І зараз вони просто взяли і поклали на Путіна великий болт. Ну або занадто багато доларів застрягає десь у вигляді рупій. І тоді на Путіна кладуть не його друзі з держ компаній, а його партнери по Глобальному Півдню.

То ж головне питання з курсом рубля полягає у тому, хто саме поклав болт на Путіна. Все точно йде по плану.

І точно по плану продовжується відток капіталу з Росії. Бо виступи про зростаючі доходи простих росіян впливають тільки на тих простих росіян. А люди з грошима все бачать. І щоб прості росіяни цього не бачили, доводиться тримати рубль по 100. Ну що ж, як раз зараз в Росії є провідні економісти, Азіров і Янукович. Вони хоч у маразмі, але можуть розповісти багато цікавого, чим закінчується тримання валюти на рівні "гривня по 8" для демонстрації стабільності.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...